mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce Nautical Wraith - kolejny jeden jedyny

Rolls-Royce Nautical Wraith - kolejny jeden jedyny

Brytyjska marka z Goodwood pokazała kolejny egzemplarz jednego ze swoich modeli. Rolls-Royce Nautical Wraith powstał tylko w jednym egzemplarzu. Dwukolorowe nadwozie, specjalne ornamenty na karoserii oraz we wnętrzu są wizytówkami Nautical Wraith. Ten model jest jednym z najładniejszych, jakie ostatnio zaprezentował Rolls-Royce.

Rolls-Royce Nautical Wraith - kolejny jeden jedyny
Rolls-Royce zaznacza, że przy tworzeniu jedynego w swoim rodzaju Wraitha inspirował się klasycznymi jachtami. Samochód posiada dwukolorowe niebiesko-białe (Arabian Blue i English White) nadwozie. Z boku auta przez całą jego długość biegną dwa paski, które są malowane ręcznie jednym pociągnięciem pędzla. Tuż nad logiem "RR" znajdziemy rysunek kotwicy, która kojarzy nam się z tatuażami marynarzy, któe ci często noszą na przedramieniu.

Ornament z kotwicą znajdziemy również w kabinie, na desce rozdzielczej. Ta została wykończona specjalnym drewnem, które przypomina to z pokładów jachtów. Fotele oraz inne elementy pokryto brązową skórą Forest Fall oraz niebieską Navy Blue.Pod maską Nautical Wraith nie zaszły żadne zmiany. Auto zasila benzynowy agregat V12 bi turbo o pojemności 6,6-litra. Moc silnika to 623 KM aż 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na osiągnięcie 100 km/h samochód potrzebuje ok. 4,4 sekundy, a maksymalna prędkość to 250 km/h. Rolls-Royce nie podaje ceny, jaką trzeba zapłacić za model Nautical Wraith. Ta na pewno jest wysoka, a sam samochód zapewne bardzo szybko znalazł już właściciela.  Nautical Wraith to pokaz możliwości programu personalizacji o nazwie Bespoke. 
Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Wraith

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.