mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce: Testy SUVa rozpoczną się w najbliższych miesiącach

Rolls-Royce: Testy SUVa rozpoczną się w najbliższych miesiącach

Rolls-Royce w komunikacie wydanym tuż przed targami w Genewie potwierdził, że szykuje model pozycjonowany jak crossover/SUV. Pierwsze testy prototypu mają rozpocząć się w nadchodzących miesiącach.

Rolls-Royce: Testy SUVa rozpoczną się w najbliższych miesiącach
Prezes marki Rolls-Royce, Torsten Mueller-Oetvoes zdradził kilka faktów dotyczących nowego modelu. Po pierwsze auto, którego nazwy jak na razie nikt nie zdradza -  lub jej porostu jeszcze nie ma - trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Prezes marki z Goodwood zdradził, że nowy model zostanie zbudowany na bazie ramy przestrzennej w całości wykonanej z aluminium. Konstrukcja ta ma być niezależna od rozwiązań rodem z BMW. Lekki stop metalu zostanie również wykorzystany do produkcji elementów poszycia karoserii.

"Obecnie kończymy prace nad wyglądem auta i pierwsze testy odbędą się w najbliższych miesiącach" - zadeklarował Mueller-Oetvoes. Prawdopodobnie niektóre z elementów zostaną przeszczepione z BMW X7. SUV Rolls-Royce'a nie będzie typowym autem z genami terenowymi, ale "pozwoli pojechać z opery w Alpy", jak powiedział prezes marki z Goodwood.

Co ciekawe pierwsze szkice auta zostały pokazane w zeszłym roku 50 potencjalnym klientom RR w USA. Widać, samochód musiał zrobić na nich wrażenie i wyrazili chęć kupna, skoro zapadła decyzja o produkcji auta.


Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Wraith Inspired by Fashion:...

auto motor i sport 2015-05-11

Inspiracje bywają różne, a designerzy brytyjskiej marki tym razem zapatrzyli się na modę. Tak powstał Rolls-Royce Wraith Inspired by Fashion. 

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.