Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce: Testy SUVa rozpoczną się w najbliższych miesiącach

Rolls-Royce: Testy SUVa rozpoczną się w najbliższych miesiącach

Rolls-Royce w komunikacie wydanym tuż przed targami w Genewie potwierdził, że szykuje model pozycjonowany jak crossover/SUV. Pierwsze testy prototypu mają rozpocząć się w nadchodzących miesiącach.

Rolls-Royce: Testy SUVa rozpoczną się w najbliższych miesiącach
Prezes marki Rolls-Royce, Torsten Mueller-Oetvoes zdradził kilka faktów dotyczących nowego modelu. Po pierwsze auto, którego nazwy jak na razie nikt nie zdradza -  lub jej porostu jeszcze nie ma - trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Prezes marki z Goodwood zdradził, że nowy model zostanie zbudowany na bazie ramy przestrzennej w całości wykonanej z aluminium. Konstrukcja ta ma być niezależna od rozwiązań rodem z BMW. Lekki stop metalu zostanie również wykorzystany do produkcji elementów poszycia karoserii.

"Obecnie kończymy prace nad wyglądem auta i pierwsze testy odbędą się w najbliższych miesiącach" - zadeklarował Mueller-Oetvoes. Prawdopodobnie niektóre z elementów zostaną przeszczepione z BMW X7. SUV Rolls-Royce'a nie będzie typowym autem z genami terenowymi, ale "pozwoli pojechać z opery w Alpy", jak powiedział prezes marki z Goodwood.

Co ciekawe pierwsze szkice auta zostały pokazane w zeszłym roku 50 potencjalnym klientom RR w USA. Widać, samochód musiał zrobić na nich wrażenie i wyrazili chęć kupna, skoro zapadła decyzja o produkcji auta.


Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.