mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce Wraith Carbon Fiber nie jest w zasadzie lżejszy

Rolls-Royce Wraith Carbon Fiber nie jest w zasadzie lżejszy

Dla marki Rolls-Royce pojęcia "włókno węglowe, lekkość, zwinność" są plebejskimi pojęciami. Arystokrata raczej zajmuje się komfortem, luksusem i prestiżem. Ale w przypadku Wraitha Carbon Fiber jest inaczej.

Rolls-Royce Wraith Carbon Fiber nie jest w zasadzie lżejszy

To już nie pierwsza, specjalna edycja tego modelu. Rolls-Royce przedstawił limitowaną wersję modelu Wraith nazwaną po prostu Carbon Fiber (włókno węglowe). Brytyjska marka przewiduje produkcję ograniczoną zaledwie do 25 sztuk tego modelu. Nazwa auta nie nawiązuje do materiału użytego w konstrukcji nadwozia, a jedynie do elementów wnętrza. Karbonu użyto na desce rozdzielczej, która została również obszyta skórą. W ten sam materiał zostały obszyte fotele. Dla kontrastu i sportowego sznytu zastosowano czerwone nici. Z zewnątrz pojawiło się nowe, matowo czarne malowanie i ciemne felgi. Mimo zastosowania karbonu nie zmieniła się masa pojazdu, która wynosi ponad 2,4 tony. 

Warto dodać, że w podsufitce umieszczono LED-owe "gwiazdy". Zrobienie tego elementu zajmuje od 9 do nawet 17 godzin ręcznej pracy. Efekt jest piorunujący! Mieliśmy okazję poczuć to na własnej skórze. 

Pod kątem mechanicznym nie zaszły żadne zmiany. W modelu Wraith Carbon Fiber pracuje ten sam, 6,6-litrowy silnik V12 o mocy 624 KM i 880 Nm co w normalnej wersji Wraith. Cena? Niemała.

Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Wraith

Podobne wiadomości:

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.