mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce liderem na rynku aut luksusowych

Rolls-Royce liderem na rynku aut luksusowych

Brytyjska marka spod znaku "Ducha Ekstazy" miniony rok zalicza do bardzo udanych. Marka z Goodwood w 2013 roku ustanowiła cztery własne rekordy i jest liderem wśród marek super-luksusowych.

Rolls-Royce liderem na rynku aut luksusowych
W 2013 roku Rolls-Royce dostarczył do swoich klientów 3630 samochodów. Tym wynikiem marka z Goodwood bije po raz czwarty z rzędu rekord sprzedaży i ustanawia swój największy wynik w historii. Równocześnie firma zanotowała wzrost sprzedaży o 17% na Środkowym Wschodzie i o 11% w Chinach.

W pozostałych krajach takich jak np. Niemcy, Japonia, Katar czy Kanada brytyjska marka odnotowała bardzo dobre wyniki sprzedaży. Z kolei Chiny i USA to wciąż najbardziej znaczące rynki dla Rolls-Royce'a, tuż za nimi uplasował się Środkowych Wschód.

W zeszłym roku samochody marki Rolls-Royce można było kupić w 40 krajach, w tym na rynkach wschodzących jak Turcja, Tajwan, Liban, Nigeria, Wietnam czy Australia.

W 2014 roku marka z Goodwood planuje zwiększyć zatrudnienie w swojej siedzibie o 100 dodatkowych osób. Obecnie firma zatrudnia ponad 1300 pracowników.

Brytyjska marka z ilością 3630 sprzedanych samochodów wciąż jest liderem segmentu super-luksusowych modeli. Segment ten jest definiowany przez produkty, za które trzeba płacić od 200 000 euro netto w góre, czyli próg segmentu w naszej walucie to około 835 520 złotych.

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Wraith: Moc jest z nim

auto motor i sport 0000-00-00

Wraith ma najmocniejszy silnik, jaki kiedykolwiek zamontowano pod maską seryjnego Rolls-Royce’a.

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.