Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce liderem na rynku aut luksusowych

Rolls-Royce liderem na rynku aut luksusowych

Brytyjska marka spod znaku "Ducha Ekstazy" miniony rok zalicza do bardzo udanych. Marka z Goodwood w 2013 roku ustanowiła cztery własne rekordy i jest liderem wśród marek super-luksusowych.

Rolls-Royce liderem na rynku aut luksusowych
W 2013 roku Rolls-Royce dostarczył do swoich klientów 3630 samochodów. Tym wynikiem marka z Goodwood bije po raz czwarty z rzędu rekord sprzedaży i ustanawia swój największy wynik w historii. Równocześnie firma zanotowała wzrost sprzedaży o 17% na Środkowym Wschodzie i o 11% w Chinach.

W pozostałych krajach takich jak np. Niemcy, Japonia, Katar czy Kanada brytyjska marka odnotowała bardzo dobre wyniki sprzedaży. Z kolei Chiny i USA to wciąż najbardziej znaczące rynki dla Rolls-Royce'a, tuż za nimi uplasował się Środkowych Wschód.

W zeszłym roku samochody marki Rolls-Royce można było kupić w 40 krajach, w tym na rynkach wschodzących jak Turcja, Tajwan, Liban, Nigeria, Wietnam czy Australia.

W 2014 roku marka z Goodwood planuje zwiększyć zatrudnienie w swojej siedzibie o 100 dodatkowych osób. Obecnie firma zatrudnia ponad 1300 pracowników.

Brytyjska marka z ilością 3630 sprzedanych samochodów wciąż jest liderem segmentu super-luksusowych modeli. Segment ten jest definiowany przez produkty, za które trzeba płacić od 200 000 euro netto w góre, czyli próg segmentu w naszej walucie to około 835 520 złotych.

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj