mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce podwoi sprzedaż

Rolls-Royce podwoi sprzedaż

W ciągu najbliższych trzech lat brytyjska marka wytwarzająca jedne z najbardziej luksusowych pojazdów, jakie można spotkać na drogach, zamierza o 100% zwiększyć swoją sprzedaż.

Rolls-Royce podwoi sprzedaż
Od stycznia do listopada ubiegłego roku sprzedaż Rols-Royce'a na całym globie wzrosła wprawdzie o 27,9%, ale dało to w liczbach bezwględnych tylko 821 egzemplarzy. Jak do tej pory nie udało się jeszcze w ciągu roku przekroczyć bariery tysiąca sprzedanych aut. Władze należącej obecnie do BMW marki chcą to zmienić. Sprzedaż ma nie tylko przekroczyć magiczną barierę 1.000 samochodów, ale osiągnąć wręcz 2 tys. sprzedanych aut.

O ile obecny wzrost sprzedaży R-R zawdzięcza m.in. nowemu cabrio - Phantom Drophead, to w ciągu najbliższych kilku lat motorem napędowym zwiększonej sprzedaży ma być nowy, najmniejszy, a przy tym i najtańszym model. "Baby-Rolls" ma kosztować ok. 218-245 tys. euro, tj. o ponad 100 tys. mniej niż modele z rodziny Phantom.

Nadzieją na większą sprzedaż Rolls-Royce pokłada także w nowych zagranicznych rynkach. Już w tym roku sprzedaż w Chinach może być wyższa niż na rodzimym brytyjsku rynku, tym samym Chiny staną się drugim najważniejszym po Stanach Zjednoczonych rynkiem zbytu dla Rolls-Royce'a.
Tematy w artykule: Rolls-Royce

Podobne wiadomości:

Phantom Coupe w Genewie

auto motor i sport 0000-00-00

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Komentuj:

~qwerty 2008-03-10

dziadowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.