Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce podwoi sprzedaż

Rolls-Royce podwoi sprzedaż

W ciągu najbliższych trzech lat brytyjska marka wytwarzająca jedne z najbardziej luksusowych pojazdów, jakie można spotkać na drogach, zamierza o 100% zwiększyć swoją sprzedaż.

Rolls-Royce podwoi sprzedaż
Od stycznia do listopada ubiegłego roku sprzedaż Rols-Royce'a na całym globie wzrosła wprawdzie o 27,9%, ale dało to w liczbach bezwględnych tylko 821 egzemplarzy. Jak do tej pory nie udało się jeszcze w ciągu roku przekroczyć bariery tysiąca sprzedanych aut. Władze należącej obecnie do BMW marki chcą to zmienić. Sprzedaż ma nie tylko przekroczyć magiczną barierę 1.000 samochodów, ale osiągnąć wręcz 2 tys. sprzedanych aut.

O ile obecny wzrost sprzedaży R-R zawdzięcza m.in. nowemu cabrio - Phantom Drophead, to w ciągu najbliższych kilku lat motorem napędowym zwiększonej sprzedaży ma być nowy, najmniejszy, a przy tym i najtańszym model. "Baby-Rolls" ma kosztować ok. 218-245 tys. euro, tj. o ponad 100 tys. mniej niż modele z rodziny Phantom.

Nadzieją na większą sprzedaż Rolls-Royce pokłada także w nowych zagranicznych rynkach. Już w tym roku sprzedaż w Chinach może być wyższa niż na rodzimym brytyjsku rynku, tym samym Chiny staną się drugim najważniejszym po Stanach Zjednoczonych rynkiem zbytu dla Rolls-Royce'a.
Tematy w artykule: Rolls-Royce

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

~qwerty 2008-03-10

dziadowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj