mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model

Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model

Brytyjska marka luksusowych limuzyn przedstawiła drugie zdjęcie, będące zapowiedzią nowego modelu z Goodwood. RR Wraith zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na zbliżających się targach w Genewie.

Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model
Najnowszy Rolls-Royce będzie zarazem najmocniejszym i najszybszym autem jakie kiedykolwiek zostało stworzone w Goodwood. W siedzibie firmy postanowili, pójść w zupełnie innym kierunku niż dotychczas. Do tej pory na rynku pojawiły się auta majestatyczne, z dużym silnikiem oraz mocą. Te samochody jednak nie przedstawiały się jako super mocne i aspirujące do miana supersportowych.

Teraz w Genewie poznamy pierwszy model, który będzie odstawał od swoich starszych braci. Dziś prezentujemy Wam drugie zdjęcie zapowiadające najmocniejszego, dwudrzwiowego Rolls-Royca w historii. Na rynku pojawi się jako RR Wraith. Na udostępnionym drugim zdjęciu widać szeroką sylwetkę auta. Pierwsze zdjęcie pokazane kilka dni temu ukazało nam dynamiczną linię boczną auta. Na prezentację całości i szczegółów technicznych musimy poczekać do rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Genewie.

Jeśli prześledzimy 108-letnią historię marki to zauważymy, że nazwa Wraith już raz pojawiła się w zestawieniu z nazwą Rolls-Royce. Od 1938 Brytyjczycy budowali czterodrzwiową limuzynę napędzaną silnikiem sześciocylindrowym o pojemności 4.3 litra. Produkcję auta przerwało rozpoczęcie II wojny światowej. W Goodwood powstało jedynie 492 egzemplarze tego modelu. Po wojnie przywrócono produkcję tego auta, ale zmieniono jego nazwę na Silver Wraith. Ostatni egzemplarz tego auta zjechał z taśmy produkcyjnej w 1959 roku.


Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
70. urodziny marki Ferrari
70. urodziny marki Ferrari
W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód.