mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model

Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model

Brytyjska marka luksusowych limuzyn przedstawiła drugie zdjęcie, będące zapowiedzią nowego modelu z Goodwood. RR Wraith zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na zbliżających się targach w Genewie.

Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model
Najnowszy Rolls-Royce będzie zarazem najmocniejszym i najszybszym autem jakie kiedykolwiek zostało stworzone w Goodwood. W siedzibie firmy postanowili, pójść w zupełnie innym kierunku niż dotychczas. Do tej pory na rynku pojawiły się auta majestatyczne, z dużym silnikiem oraz mocą. Te samochody jednak nie przedstawiały się jako super mocne i aspirujące do miana supersportowych.

Teraz w Genewie poznamy pierwszy model, który będzie odstawał od swoich starszych braci. Dziś prezentujemy Wam drugie zdjęcie zapowiadające najmocniejszego, dwudrzwiowego Rolls-Royca w historii. Na rynku pojawi się jako RR Wraith. Na udostępnionym drugim zdjęciu widać szeroką sylwetkę auta. Pierwsze zdjęcie pokazane kilka dni temu ukazało nam dynamiczną linię boczną auta. Na prezentację całości i szczegółów technicznych musimy poczekać do rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Genewie.

Jeśli prześledzimy 108-letnią historię marki to zauważymy, że nazwa Wraith już raz pojawiła się w zestawieniu z nazwą Rolls-Royce. Od 1938 Brytyjczycy budowali czterodrzwiową limuzynę napędzaną silnikiem sześciocylindrowym o pojemności 4.3 litra. Produkcję auta przerwało rozpoczęcie II wojny światowej. W Goodwood powstało jedynie 492 egzemplarze tego modelu. Po wojnie przywrócono produkcję tego auta, ale zmieniono jego nazwę na Silver Wraith. Ostatni egzemplarz tego auta zjechał z taśmy produkcyjnej w 1959 roku.


Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Poznan Motor Show: kolejna niespodzianka!

auto motor i sport 0000-00-00

Na zbliżających się targach w Poznaniu, oprócz ikony aut sportowych, czyli Ferrari, zadebiutuje również inna, bardzo nobliwa marka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.