mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model

Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model

Brytyjska marka luksusowych limuzyn przedstawiła drugie zdjęcie, będące zapowiedzią nowego modelu z Goodwood. RR Wraith zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na zbliżających się targach w Genewie.

Rolls-Royce ponownie zapowiada nowy model
Najnowszy Rolls-Royce będzie zarazem najmocniejszym i najszybszym autem jakie kiedykolwiek zostało stworzone w Goodwood. W siedzibie firmy postanowili, pójść w zupełnie innym kierunku niż dotychczas. Do tej pory na rynku pojawiły się auta majestatyczne, z dużym silnikiem oraz mocą. Te samochody jednak nie przedstawiały się jako super mocne i aspirujące do miana supersportowych.

Teraz w Genewie poznamy pierwszy model, który będzie odstawał od swoich starszych braci. Dziś prezentujemy Wam drugie zdjęcie zapowiadające najmocniejszego, dwudrzwiowego Rolls-Royca w historii. Na rynku pojawi się jako RR Wraith. Na udostępnionym drugim zdjęciu widać szeroką sylwetkę auta. Pierwsze zdjęcie pokazane kilka dni temu ukazało nam dynamiczną linię boczną auta. Na prezentację całości i szczegółów technicznych musimy poczekać do rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Genewie.

Jeśli prześledzimy 108-letnią historię marki to zauważymy, że nazwa Wraith już raz pojawiła się w zestawieniu z nazwą Rolls-Royce. Od 1938 Brytyjczycy budowali czterodrzwiową limuzynę napędzaną silnikiem sześciocylindrowym o pojemności 4.3 litra. Produkcję auta przerwało rozpoczęcie II wojny światowej. W Goodwood powstało jedynie 492 egzemplarze tego modelu. Po wojnie przywrócono produkcję tego auta, ale zmieniono jego nazwę na Silver Wraith. Ostatni egzemplarz tego auta zjechał z taśmy produkcyjnej w 1959 roku.


Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom - warto zobaczyć co...

auto motor i sport 0000-00-00

Rzadko się zdarza by taki rodzaj limuzyny wykorzystywać w taki sposób.

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.