mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Brytyjska marka z siedzibą w Goodwood jest kolejną z koncernu BMW, która pokazuje koncepcyjny model z okazji stulecia Bayerische Motoren Werke AG. Zobacz oszałamiający koncept Rolls-Royce Vision Next 100.

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w
Rolls-Royce przedstawił luksusową wizję pojazdu, który za 100 lat będzie poruszał się po drogach. Vison Next 100 to pojazd, który w fabrycznej nomenklaturze jest oznaczony jako Rolls-Royce 103EX. Według stylistów z Goodwood tak będą wyglądały luksusowe pojazdy przyszłości. Celowo używamy stwierdzenia "pojazdy", gdyż nie jesteśmy pewni czy na początku XXII wieku będziemy mieli do czynienia z czymś, co nasze wnuki będą nazywać samochodami.

Gdy z boku oglądamy koncepcyjny model to łatwo dostrzeżemy sylwetkę zbliżoną do dzisiejszego Rolls-Royce'a Wraith - długa maska, przedni zwis, linia dachu i kształt tylnej części pojazdu. I w zasadzie są to jedyne elementy, które pochodzą ze współczesnych samochodów z Goodwood. Bardzo wąskie reflektory przednie wykonane z użyciem najnowocześniejszych dostępnych dziś technik idealnie komponują się z kryształową statuetką "Spirit of Ecstasy". To co zaskakuje w Vision 100, to wąska osłona chłodnicy, która nadal wyróżnia się długim żebrowaniem. Bardziej jednak na myśl przywodzi nam Rolls-Royce'y z lat 20-30 ubiegłego wieku niż współczesne modele. Podkreśleniem majestatu auta, a może festynowym gadżetem, jest podświetlenie osłony chłodnicy.

103EX wygląda niczym szybki katamaran pokonujący morskie akweny. Wszystko przez schowane w nadwoziu wąskie koła. Obręcze w rozmiarze 28-cali zostały wykonane z 65 pojedynczych kawałków aluminium i wyglądają bardziej jak turbiny, niż tradycyjne koła w samochodzie. Tuż za przednimi "kołami" Rolls-Royce stworzył miejsce na dwie duże walizki - z tyłu nie ma bagażnika. Kierowcy muszą wystarczy te dwa duże, skórzane "schowki".
 
 
Wymiary koncepcyjnego modelu są imponujące - 5,9 m długości i wysokość 1,6 m. Co można porównać do współczesnego Rolls-Royce'a Phantoma w wersji przedłużonej.

Wnętrze Rolls-Royce'a Vision Next 100 bardziej powinniśmy nazwać luksusową kajutą rodem z najdroższych jachtów niż kabiną zwykłej limuzyny. Dostęp do środka jest łatwy - otwieramy drzwi w podobny sposób, jak we współczesnych coupe Rolls-Royce'a (przeciwnie do konwencjonalnych drzwi w dzisiejszych samochodach) i następnie unosimy oszkloną część nadwozia ku górze. Nawet na zdjęciach wygląda to niesamowicie.

W środku znajdziemy wygodną kanapę, wykończenie drewnem, skórą i aluminium oraz... brak kierownicy konwencjonalnych zegarów, czy tez innych przyrządów! Mamy za to ogromny ciekłokrystaliczny wyświetlacz OLED. Niestety Rolls-Royce nie zdradza żadnych szczegółów technicznych dotyczących swojego modelu studyjnego. Brak tradycyjnych przyrządów sugeruje nam, że Vsion Next 100 to pojazd autonomiczny. Twórcy są zdania, że na początku XXII wieku nikt sam nie będzie prowadził swoich samochodów. Oby te czasy nastały jak najpóźniej.
Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Warsaw

Podobne wiadomości:

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.