mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls-Royce z dieslem?

Rolls-Royce z dieslem?

Władze luksusowej marki rozważają wprowadzenie wraz z nowym modelem, określanym jako "Baby-Rolls", silnika wysokoprężnego.

Rolls-Royce z dieslem?
Wprawdzie informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, jednak stwierdzenie rzecznika marki, Franka Tiemanna, iż "w ostatnich stu latach zdarzyło się wiele nieprzewidzianego w koncernie Rolls-Royce", może sugerować, że takie rozwiązanie jest prawdopodobne. Wątpliwe jest jednak, by od razu, od premiery najmniejszego Rolls-Royce'a przewidzianej jeszcze w tej dekadzie pojawiła się także wersja z dieslem.

Jeśli ostatecznie dojdzie do takiego połączenia, należy się spodziewać, że wykorzystana zostanie do tego taka jednostka, aby zapewnić wszystkie najlepsze właściwości jezdne typowe dla samochodów z podwójnym 'R' w logo. A więc, duży moment obrotowy, który będzie osiągany już przy stosunkowo niskich obrotach, dzięki któremu Rolls-Royce bez żadnych trudów będzie się rozpędzał.

Nowy Rolls, na razie określany symbolem RR4, będzie korzystał z wielu rozwiązań pochodzących od BMW serii 7, m.in. użyta zostanie ta sama platforma podłogowa. Pod maskę trafią w pierwszej fazie najprawdopodobniej dwie jednostki benzynowe - pochodzący od Phantoma 6,75-litrowy silnik V12 oraz 4,4-litrowy silnik V8 o mocy 407 KM z modelu X6 lub inny 12-cylindrowiec z BMW 760i (6,0 l; 441 KM). I dopiero w drugim etapie dołączyłby do nich silnik wysokoprężny.
Tematy w artykule: Rolls-Royce

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Phantom Coupe w Genewie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~gandzia 2008-02-03

wszyscy juz z tymi dyslami oci.....eli

~ALESSIA 2008-02-01

NIEDALEKO BIRMINGHAM, TWORZą BIODIESLE. NP 5,5 LITRA COMMON RAIL 3 GENERACJI 500 KM, PONAD 1000 Nm I MAX 10 LITRóW/100 !

~Ok 2008-02-01

Ale koniecznie V12

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross