mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Rolls wydłuży Ghosta

Rolls wydłuży Ghosta

Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase zadebiutował właśnie na Shanghai Auto Show w Chinach, które będą głównym rynkiem zbytu takiej odmiany auta.

Rolls wydłuży Ghosta
Długi "Duch" będzie budowany już w tym roku na specjalne zamówienie i w limitowanej serii, natomiast pełna produkcja wystartuje w 2012. Samochód wydłużony został o 170 milimetrów, przez co przestrzeń na nogi pasażerów z tyłu powiększyła się dość znacząco. Dodano także nowy dach panoramiczny. Ogólna długość Ghosta LWB wynosi teraz 5,57 metra zamiast 5,40. To o 43 cm mniej niż wydłużony Phantom.

Pod maską znajduje się ten sam, 6,6 litrowy silnik V12 z mocą 571 koni mechanicznych i momentem obrotowym 780 niutonometrów, osiąganych przy 1.500 obr/min. Rolls-Royce twierdzi, że dłuższe auto rozpędzi się do 100 km/h w czasie pięciu sekund.

W Chinach, Ghost Extended Wheelbase wyceniony jest na 5.118 miliona yuanów, czyli około 548 tysięcy euro (ok. 2.173.000 zł).

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?