mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

Aby uczcić zakończenie produkcji auta, które pobiło rekord prędkości i zdetronizowało Bugatti Veyron, firma Shelby Super Cars zbuduje specjalną, limitowaną wersję modelu Ultimate Aero.

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji
SSC Ultimate Aero XT powstanie jedynie w limitowanej do 5 sztuk edycji. Po tym jak wyprodukowane zostaną specjalne egzemplarze modelu Ultimate Aero, firma oficjalnie zakończy produkcję rekordowego auta z logo SSC.

Każdy z 5 egzemplarzy XT  będzie wyposażony w 1300-konny silnik oraz 7-biegową skrzynię biegów, która będzie pochodzić z nadchodzącego modelu Tuatara. Z tego modelu zapożyczony zostanie również system paliwowy, chłodzenia oraz hamulcowy.

Ultimate Aero XT otrzyma czerwono-czarny kolor nadwozia, który nigdy nie został użyty w zwykłej wersji tego auta, ani nigdy nie zostanie wykorzystany w modelu Tuatara.

Dzięki 1300-konnemu silnikowi, który rozwija maksymalny moment obrotowy wynoszący 1362 Nm auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2.65 sekundy. Prędkość maksymalna szacowana jest na 439.3 km/h.

Podobne wiadomości:

Wojna o prędkość

Wojna o prędkość

Aktualności 2013-05-15

Nowe dziecko Shelby SuperCars coraz bliżej

Nowe dziecko Shelby SuperCars coraz bliżej

Samochody luksusowe 2013-04-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.