mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

Aby uczcić zakończenie produkcji auta, które pobiło rekord prędkości i zdetronizowało Bugatti Veyron, firma Shelby Super Cars zbuduje specjalną, limitowaną wersję modelu Ultimate Aero.

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji
SSC Ultimate Aero XT powstanie jedynie w limitowanej do 5 sztuk edycji. Po tym jak wyprodukowane zostaną specjalne egzemplarze modelu Ultimate Aero, firma oficjalnie zakończy produkcję rekordowego auta z logo SSC.

Każdy z 5 egzemplarzy XT  będzie wyposażony w 1300-konny silnik oraz 7-biegową skrzynię biegów, która będzie pochodzić z nadchodzącego modelu Tuatara. Z tego modelu zapożyczony zostanie również system paliwowy, chłodzenia oraz hamulcowy.

Ultimate Aero XT otrzyma czerwono-czarny kolor nadwozia, który nigdy nie został użyty w zwykłej wersji tego auta, ani nigdy nie zostanie wykorzystany w modelu Tuatara.

Dzięki 1300-konnemu silnikowi, który rozwija maksymalny moment obrotowy wynoszący 1362 Nm auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2.65 sekundy. Prędkość maksymalna szacowana jest na 439.3 km/h.

Podobne wiadomości:

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Samochody luksusowe 2013-04-08

Najszybsze auta świata

Najszybsze auta świata

Samochody luksusowe 2013-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.