mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji

Aby uczcić zakończenie produkcji auta, które pobiło rekord prędkości i zdetronizowało Bugatti Veyron, firma Shelby Super Cars zbuduje specjalną, limitowaną wersję modelu Ultimate Aero.

SSC Ultimate Aero XT na zakończenie produkcji
SSC Ultimate Aero XT powstanie jedynie w limitowanej do 5 sztuk edycji. Po tym jak wyprodukowane zostaną specjalne egzemplarze modelu Ultimate Aero, firma oficjalnie zakończy produkcję rekordowego auta z logo SSC.

Każdy z 5 egzemplarzy XT  będzie wyposażony w 1300-konny silnik oraz 7-biegową skrzynię biegów, która będzie pochodzić z nadchodzącego modelu Tuatara. Z tego modelu zapożyczony zostanie również system paliwowy, chłodzenia oraz hamulcowy.

Ultimate Aero XT otrzyma czerwono-czarny kolor nadwozia, który nigdy nie został użyty w zwykłej wersji tego auta, ani nigdy nie zostanie wykorzystany w modelu Tuatara.

Dzięki 1300-konnemu silnikowi, który rozwija maksymalny moment obrotowy wynoszący 1362 Nm auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2.65 sekundy. Prędkość maksymalna szacowana jest na 439.3 km/h.

Podobne wiadomości:

Wojna o prędkość

Wojna o prędkość

Aktualności 2013-05-15

Nowe dziecko Shelby SuperCars coraz bliżej

Nowe dziecko Shelby SuperCars coraz bliżej

Samochody luksusowe 2013-04-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje
ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje
Nowy Nissan Leaf będzie pierwszym pojazdem z globalnej oferty producenta wyposażonym w system ProPILOT Park. Technologia ta pomaga kierowcy przy parkowaniu, umożliwiając automatyczne ustawienie samochodu na miejscu parkingowym.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech