mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SSC Ultimate Aero walczy o rekord

SSC Ultimate Aero walczy o rekord

Już w przyszłym miesiącu pojawi się kolejna generacja Shelby Supercars Ultimate Aero, które jest tworzone z nastawieniem zdobycia tytułu najszybszego samochodu na świecie. W tym celu musi zdetronizować niedawnego rekordzistę - Bugatti Veyron Super Sport.

SSC Ultimate Aero walczy o rekord
Amerykański producent supercara nie zdradził jeszcze co znajdzie się pod maską nowego Ultimate Aero, ale wyzwanie jest duże. Konkurent, czyli Veyron Super Sport jest zasilany jednostką o mocy 1.200 koni mechanicznych, które potrafią rozpędzić pojazd do 431km/h. Dotychczasowy model Aero TT dysponował mocą 1.183 koni, zatem będzie potrzebna jeszcze większa dawka mocy.

Ultimate Aero zostało zaprojektowane przez Jasona Castriota, człowieka który przedtem stworzył Maserati GranTurismo. Projektant pracuje nad ulepszeniem aerodynamiki, która w połączeniu z odpowiednią mocą pozwoli pobić rekord. Efekty tych prac poznamy już za kilka tygodni.

Podobne wiadomości:

Tak powstaje drogowa rakieta Bloodhound SSC

Tak powstaje drogowa rakieta Bloodhound SSC

Aktualności 2015-05-12

Idris Elba i Bentley biją rekord prędkości

Idris Elba i Bentley biją rekord prędkości

Aktualności 2015-05-08

Komentuj:

~KIŁA CEED 2010-07-28

Ja swojom KIŁOM CEED prółem na trasie krakowskiej 140 km/h !!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.