mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SSC szykuje rekordowe auto

SSC szykuje rekordowe auto

Firma SSC, producent szybkich, a zarazem luksusowych samochodów, ogłosiła niedawno, że swym nowym modelem zamierza pobić dotychczasowy rekord prędkości należący do seryjnie produkowanego Bugatti Veyron.

SSC szykuje rekordowe auto

Na potrzeby testów, SSC przy współpracy z MKM Racing zarezerwowało 12 milowy odcinek na jednej z amerykańskich autostrad w Newadzie. Najprawdopodobniej to właśnie tam udało się pobić dotychczasowy rekord wynoszący 407 km/h, który należał do dzieła Bugatti. Firma MKM Racing była odpowiedzialna za bezpieczeństwo testu oraz laserowe mierzenie prędkości z dokładnością do setnych jej części.

Producent samochodu pod kierunkiem Jeroda Shelby pracował przez ostatnie siedem lat nad stworzeniem bardzo szybkiego samochodu, który będzie dopuszczony do ruchu drogowego. Efektem tych prac jest jednostka silnikowa wytwarzająca przerażającą moc 1.183 koni mechanicznych oraz moment obrotowy na poziomie 1.483 Nm. To wszystko udało się wyciągnąć z ośmiocylindrowej jednostki, która została podwójnie doładowana. Podczas testów aerodynamicznych, które były przeprowadzone w specjalnym ośrodku NASA Langley w stanie Virginia, nadwozie samochodu uzyskało współczynnik 0,357. Te wartości plus waga wynosząca 1.247 kg, pozwolą mu rozwinąć prędkość rzędu 440 km/h.

Pomimo ekstremalnych osiągów jednostki napędowej, wewnątrz samochodu można oczekiwać odrobiny luksusu. Oprócz skórzanego wykończenia zamontowano tam fotele firmy Recaro, 10-głośnikowy zestaw audio połączony z odtwarzaczem DVD oraz nawigacją satelitarną. Cena tego samochodu nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

Kolejny konkurent dla Veyrona (2006-11-08)

Szybszy niż Veyron (2006-07-25)

Triumf Bugatti Veyron (2006-06-29)

Tematy w artykule: SSC Ultimate Aero TT

Podobne wiadomości:

Dom dla SSC Tuatara

Dom dla SSC Tuatara

Samochody luksusowe 2011-11-03

Shelby: O dwie marki za dużo

Shelby: O dwie marki za dużo

Samochody luksusowe 2012-01-30

Komentuj:

~Podpis: 2007-03-16

Nie ma takich umiejętności, to elektronika je zastępuje. Pewnie standardowo jest obsługa startu i pełna kontrola trakcji. Tylko nie rozumiem, pobili ten rekord czy nie? Jeśli tak to ile wynosił? Domyślam się że odcinka na ostatnim biegu jest przy 440km ale do ilu "dokręca"?

~automaniak 2007-03-16

1.183 koni - coś nisamowitego. Ciekaw jestem jakie umiejętności trzeba posiadać aby móc ruszyć z z miejsca tym samochodem bez zrzucenia kól z obręczy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.