mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SUV Bentleya bliski produkcji

SUV Bentleya bliski produkcji

Kilka tygodniu temu Bentley poważnie zastanawiał się nad sensem produkcji SUVa EXP 9 F. Teraz jednak okazuje się, że projekt ten ma całkiem odmienny status.

SUV Bentleya bliski produkcji
Jak dowiedział się serwis Autocar, Bentley EXP 9 F jest teraz w fazie ustalania daty premiery wersji produkcyjnej oraz jego ceny. Szacuje się, że rocznie Bentley zamierza sprzedawać 5 tys. sztuk tego modelu.

Najciekawsze jest jednak to, że po wielu tygodniach dyskusji nad tym modelem marka z Crewe nie zamierza za bardzo zmieniać stylistyki konceptu, który został pokazany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Mimo, że wielu komentatorów nie przyjęło ciepło EXP 9 F.

Bentley w tej chwili rozważa, który projekt przyjąć dla finalnej wersji pierwszego SUVa w historii marki. O finalną wersję walczą trzy z dziewięciu projektów jakie zostały przedstawione szefostwu marki.

SUV z Crewe będzie bazował na platformie, na której będzie powstawała kolejna generacja Audi Q7. Pod maskę trafi silnik V12 nowej generacji oraz nowa jednostka V8 wspomagana turbodoładowaniem. Możliwe, że pod maskę trafi po raz pierwszy w historii silnik wysokoprężny jak i pojawi się wersja wyposażona w napęd hybrydowy. Auto trafi do produkcji mniej więcej w roku 2014.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley Bentley EXP 9 F Concept

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.