mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SUV Lamborghini będzie budowany na Słowacji

SUV Lamborghini będzie budowany na Słowacji

Lamborghini w 2012 roku na targach w Pekinie zaprezentowało świetnie wyglądający koncept SUVa o nazwie Urus. W sprawie wersji produkcyjnej pojawiły się kolejne informacje.

SUV Lamborghini będzie budowany na Słowacji
Urus zostanie zbudowany na nowej platformie koncernu VAG. Podłoga MLB będzie wykorzystana w nowych generacjach Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg oraz Audi Q7. Na tej samej płycie podłogowej powstanie również pierwszy SUV marki Bentley, szykowany na rok 2015. Lamborghini Urus do seryjnej produkcji trafi w 2017 roku i za montaż auta będzie odpowiedzialna fabryka grupy VAG ulokowana na Słowacji.

SUV Lamborghini ma być montowany w fabryce w Bratysławie, na linii obok nowego Cayenne, Touarega, Q7 i części elementów do SUVa Bentley'a. Widać, że koncern mocno chce ciąć koszty na produkcji luksusowych SUvów przenosząc ich produkcję na jedną linię montażową.

Urus to nie pierwszy SUV marki Lamborghini. W latach 90-tych firma wypuściła na rynek auto wyglądem przypominające Hummera. Oczywiście mowa o LM002. Niestety w 1993 roku produkcja tego modelu została zaniechana m.in. po nieudanej próbie sprzedawania samochodu dla wojska.

Segment luksusowych SUVów jest coraz bogatszy, bo niedługo do segmentu dołączy Maserati z modelem Levante. Jedynie Rolls-Royce, Ferrari i McLaren jak na razie zapowiedziały, że nie zamierzają produkować SUVa. Brytyjczycy z Woking chcą pozostać wierni sportowym genom, Rolls-Royce mówi nie, ale wszystkiemu się przygląda, a Ferrari nie potrzebuje SUVa, bo wyprodukuje go Maserati. Rynek Luksusowych SUVów jest najatrakcyjniejszy w takich krajach jak Środkowych Wschód, Rosja czy Chiny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Audi Q7
Audi Q7
Cena podstawowa już od: 281 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Cena podstawowa już od: 238 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Toyota RAV4 - mniejszy lepszy

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota RAV4 z dwulitrowym dieslem radzi sobie niemal równie dobrze, jak z większym silnikiem, a kosztuje sporo mniej – tylko brać.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.