mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > S-klasa najpopularniejszym autem luksusowym

S-klasa najpopularniejszym autem luksusowym

Luksusowy model Mercedesa, z liczbą ponad 2,7 mln sprzedanych egzemplarzy od debiutu rynkowego w 1965 r., jest najbardziej popularnym autem w tej kategorii samochodów.

S-klasa najpopularniejszym autem luksusowym

Można powiedzieć, iż S-klasa zdominowała rynek aut luksusowych i to na całym świecie. Obecnie posiada ok. 36% udziału w tym segmencie rynku pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Najnowsza wersja S-klasy, dostępna w sprzedaży już od sześciu lat, pozostaje na czele najlepiej sprzedających się aut luksusowych na największych rynkach, w Europie Zach., Stanach Zjednoczonych i Japonii. Dominująca pozycja została jeszcze bardziej wzmocniona przez dołączenie do oferty 12-cylindrowego silnika.

Z całkowitej liczby sprzedanych egzemplarzy modelu Klasy S prawie 2,6 mln stanowiły sedany, a 160 tys. wersje coupe. Najnowsza wersja tego modelu, która pojawiła się na rynku na jesieni 1998 r., już powoli "dobija" do liczby 500 tys. sprzedanych egzemplarzy. S-klasa może poszczycić się także wysokim poziomem lojalności wśród swoich klientów (84% w Japonii, 73% w Europie Zach. i 66% w USA).

Mercedes Klasa S to nie tylko piękny wygląd, komfort podróżowania, to także nowości technologiczne. Jako jeden z pierwszych modeli wprowadził w ofercie system ABS już w 1978 r., zaś w 1981 r. pojawiły się poduszki powietrzne i pasy z napinaczami. Najnowsza generacja również posiada ok. 30 nowych rozwiązań technologicznych, w tym m.in. system Pre-Safe, który rozpoznaje potencjalne zagrożenie i aktywuje odpowiednio wcześnie środki zapobiegawcze.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!