mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Saleen chcę na nowo stworzyć super auto

Saleen chcę na nowo stworzyć super auto

Steve Saleen to postać w świecie motoryzacji, która wiele namieszała. Wszystko za sprawą tuningowanych Fordów Mustangów. Saleen znany jest również dzięki stworzeniu superauta Saleen S7. Teraz Steve planuje stworzyć jego następcę.

Saleen chcę na nowo stworzyć super auto

Swego czasu Steve opuścił markę Saleen i stworzył firmę Supercars SMS. Teraz doszło do połączenia obu firm i najnowsze plotki mówią, że Saleen rozważa stworzenie nowego superauta z silnikiem umieszczonym centralnie. W 2000 roku Saleen dał światu model S7. 

S7 wyposażony był w silnik podwójnie doładowany V8, który legitymował się pojemnością 7.0 litra. Jednostka twin-turbo dostarczała 750 KM mocy co pozwalało na sprint do setki w czasie poniżej 3 sekund. Auto maksymalnie osiągało 400 km/h.

Cztery lata temu podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku pokazano koncepcyjny model Saleen S5S Raptor, który był zapowiedzią nadchodzącego modelu. Projekt jednak upadł i jak do tej pory żadne nowości dotyczące nowego super auta sygnowanego nazwiskiem Saleen nie pojawiały się…aż do dziś.

Jak na razie nie wiadomo jak miałby wyglądać nowy model i co jaki silnik znajdzie się pod maską, ale pamiętajmy, że poprzeczka jest postawiona wysoko. Saleen S7 konkurował na rynku z takim samochodami jak: Ferrari Enzo czy McLaren F1. Teraz na rynku królują takie auta jak Bugatti Veyron, Koenigsegg Agera czy SSC Tuatara. Steven, nie będzie łatwo.

Tematy w artykule: Saleen Saleen S7

Podobne wiadomości:

Ulepszony Mustang

Ulepszony Mustang

Samochody luksusowe 2010-06-14

Koniec z Mustangiem...

Koniec z Mustangiem...

Samochody luksusowe 2011-03-17

Oddział Saleen Performance Vehicles ogłosił zakończenie planów dotyczących przerabiania seryjnych Mustangów. Firma skupi się teraz na rynku części.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.