mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Schumacher testuje nową Klasę C

Schumacher testuje nową Klasę C

Kiedyś Ferrari szczyciło się, że w pracach nad nowym modelem czynny udział brał siedmiokrotny mistrz świata F1, Michael Schumacher. Teraz już nie będą się tym chwalić, bo popularny "Schumi" testuje dla Mercedesa.

Schumacher testuje nową Klasę C
Kiedy Michael Schumacher w 2010 roku został ogłoszony nowym kierowcą Mercedesa najgłośniej zapłakało Ferrari. Od tego czasu rany się zagoiły, a Schumi po raz drugi zakończył karierę. W między czasie wkupił się do Mercedesa, który w 1991 roku umożliwił mu start w Jordanie. Teraz Michael spłaca swój dług.

W Sindelfingen, gdzie mieści się Centrum Technologiczne Mercedesa w zeszłym tygodniu Michael Schumacher testował nowe systemy bezpieczeństwa zastosowane w nowej Klasie C. "Nikt nie jest w stanie być w 100% skoncentrowanym podczas jazdy samochodem, także w korkach. Czasem wystarczy jedynie chwila nieuwagi. Z tego właśnie powodu popieram inteligentne systemy wspomagające samochody osobowe", powiedział Michael Schumacher. "Systemy wspomagające nigdy się nie rozpraszają i nie męczą. Nie mają również opóźnionego czasu reakcji. Mogą uratować życie", dodał 7-krotny mistrz Formuły 1.

Nowa Klasa C, która zadebiutuje w nadchodzącym roku będzie wyposażona w kilka interesujących systemów. Collison Prevention Assit Plus, który przy prędkości do 30 km/h za pomocą wizualnego sygnału ostrzeże kierowcę o zbyt małym dystansie do auta poprzedzającego. Jeśli prędkość będzie o 7 km/h wyższa to dodatkowo pojawi się sygnał dźwiękowy. W przypadku ryzyka kolizji uruchomi automatycznie hamowanie. Teraz system po raz pierwszy zadziała przy prędkości do 200 km/h. Zareaguje on nawet przy prędkości do 50 km/h najeżdżając na stojący samochód oraz będzie w stanie zapobiec uderzeniu w tył przy prędkości do 40 km/h.

Distronic Plus wraz z Steering Assist pozwoli kierowcy utrzymywać prędkość nawet przy zatrzymywaniu się i ruszaniu w korku. Z kolei Brake Assist Plus zareaguje na nagłe wejście pieszego na jezdnię, czy samochód wyjeżdżający na skrzyżowaniu dróg do prędkości 50 km/h. Nowa Klasa C powinna zadebiutować na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~użytkownik 2013-12-13

A w Volvo te systemy dostępne już od 2012r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?