Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Schumacher testuje nową Klasę C

Schumacher testuje nową Klasę C

Kiedyś Ferrari szczyciło się, że w pracach nad nowym modelem czynny udział brał siedmiokrotny mistrz świata F1, Michael Schumacher. Teraz już nie będą się tym chwalić, bo popularny "Schumi" testuje dla Mercedesa.

Schumacher testuje nową Klasę C
Kiedy Michael Schumacher w 2010 roku został ogłoszony nowym kierowcą Mercedesa najgłośniej zapłakało Ferrari. Od tego czasu rany się zagoiły, a Schumi po raz drugi zakończył karierę. W między czasie wkupił się do Mercedesa, który w 1991 roku umożliwił mu start w Jordanie. Teraz Michael spłaca swój dług.

W Sindelfingen, gdzie mieści się Centrum Technologiczne Mercedesa w zeszłym tygodniu Michael Schumacher testował nowe systemy bezpieczeństwa zastosowane w nowej Klasie C. "Nikt nie jest w stanie być w 100% skoncentrowanym podczas jazdy samochodem, także w korkach. Czasem wystarczy jedynie chwila nieuwagi. Z tego właśnie powodu popieram inteligentne systemy wspomagające samochody osobowe", powiedział Michael Schumacher. "Systemy wspomagające nigdy się nie rozpraszają i nie męczą. Nie mają również opóźnionego czasu reakcji. Mogą uratować życie", dodał 7-krotny mistrz Formuły 1.

Nowa Klasa C, która zadebiutuje w nadchodzącym roku będzie wyposażona w kilka interesujących systemów. Collison Prevention Assit Plus, który przy prędkości do 30 km/h za pomocą wizualnego sygnału ostrzeże kierowcę o zbyt małym dystansie do auta poprzedzającego. Jeśli prędkość będzie o 7 km/h wyższa to dodatkowo pojawi się sygnał dźwiękowy. W przypadku ryzyka kolizji uruchomi automatycznie hamowanie. Teraz system po raz pierwszy zadziała przy prędkości do 200 km/h. Zareaguje on nawet przy prędkości do 50 km/h najeżdżając na stojący samochód oraz będzie w stanie zapobiec uderzeniu w tył przy prędkości do 40 km/h.

Distronic Plus wraz z Steering Assist pozwoli kierowcy utrzymywać prędkość nawet przy zatrzymywaniu się i ruszaniu w korku. Z kolei Brake Assist Plus zareaguje na nagłe wejście pieszego na jezdnię, czy samochód wyjeżdżający na skrzyżowaniu dróg do prędkości 50 km/h. Nowa Klasa C powinna zadebiutować na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

~użytkownik 2013-12-13

A w Volvo te systemy dostępne już od 2012r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Peugeot 3008GT do zgarnięcia w plebiscycie Best Cars 2017
Peugeot 3008GT do zgarnięcia w plebiscycie Best Cars 2017
Wystartowało głosowanie w najnowszej odsłonie plebiscytu Best Cars 2017. W tym roku biorąc udział w głosowaniu masz szansę wygrać nowego Peugeot 3008GT.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj