mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Schumacher testuje nową Klasę C

Schumacher testuje nową Klasę C

Kiedyś Ferrari szczyciło się, że w pracach nad nowym modelem czynny udział brał siedmiokrotny mistrz świata F1, Michael Schumacher. Teraz już nie będą się tym chwalić, bo popularny "Schumi" testuje dla Mercedesa.

Schumacher testuje nową Klasę C
Kiedy Michael Schumacher w 2010 roku został ogłoszony nowym kierowcą Mercedesa najgłośniej zapłakało Ferrari. Od tego czasu rany się zagoiły, a Schumi po raz drugi zakończył karierę. W między czasie wkupił się do Mercedesa, który w 1991 roku umożliwił mu start w Jordanie. Teraz Michael spłaca swój dług.

W Sindelfingen, gdzie mieści się Centrum Technologiczne Mercedesa w zeszłym tygodniu Michael Schumacher testował nowe systemy bezpieczeństwa zastosowane w nowej Klasie C. "Nikt nie jest w stanie być w 100% skoncentrowanym podczas jazdy samochodem, także w korkach. Czasem wystarczy jedynie chwila nieuwagi. Z tego właśnie powodu popieram inteligentne systemy wspomagające samochody osobowe", powiedział Michael Schumacher. "Systemy wspomagające nigdy się nie rozpraszają i nie męczą. Nie mają również opóźnionego czasu reakcji. Mogą uratować życie", dodał 7-krotny mistrz Formuły 1.

Nowa Klasa C, która zadebiutuje w nadchodzącym roku będzie wyposażona w kilka interesujących systemów. Collison Prevention Assit Plus, który przy prędkości do 30 km/h za pomocą wizualnego sygnału ostrzeże kierowcę o zbyt małym dystansie do auta poprzedzającego. Jeśli prędkość będzie o 7 km/h wyższa to dodatkowo pojawi się sygnał dźwiękowy. W przypadku ryzyka kolizji uruchomi automatycznie hamowanie. Teraz system po raz pierwszy zadziała przy prędkości do 200 km/h. Zareaguje on nawet przy prędkości do 50 km/h najeżdżając na stojący samochód oraz będzie w stanie zapobiec uderzeniu w tył przy prędkości do 40 km/h.

Distronic Plus wraz z Steering Assist pozwoli kierowcy utrzymywać prędkość nawet przy zatrzymywaniu się i ruszaniu w korku. Z kolei Brake Assist Plus zareaguje na nagłe wejście pieszego na jezdnię, czy samochód wyjeżdżający na skrzyżowaniu dróg do prędkości 50 km/h. Nowa Klasa C powinna zadebiutować na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo: na...

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes zaprezentował koncept Vision Gran Turismo, który istnieć będzie tylko w wirtualnym świecie - w "realu" powstał tylko jeden taki model w skali 1:1.

Komentuj:

~użytkownik 2013-12-13

A w Volvo te systemy dostępne już od 2012r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.