mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Setne urodziny Silver Ghosta

Setne urodziny Silver Ghosta

Największy w historii zlot samochodów Rolls-Royce Silver Ghost miał miejsce w ostatni weekend pod brytyjską siedzibą marki w Goodwood. Ponad 60 jeżdżących legend wyprodukowanych między 1907, a 1926 rokiem było prezentowanych przed czekającą je siedemnastodniową podróżą.

Setne urodziny Silver Ghosta

Po prezentacji samochody wyruszyły w kilkunastodniową podróż po Wyspach Brytyjskich liczącą kilka tysięcy kilometrów. Cała impreza została zorganizowana przez fan klub zrzeszający właścicieli samochodów marki Rolls-Royce zbudowanych przed 1945 rokiem. Silver Ghosty które zjawiły się w ostatni weekend w Goodwood przyjechały praktycznie z całego świata. Prowadzili je kolekcjonerzy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Singapuru, RPA oraz Indii. Wszystkie z tych aut przetrwały do dzisiaj w doskonale zachowanym stanie.

Z okazji setnych urodzin modelu firma Rolls-Royce przygotowała dwa specjalne modele. Pierwszy z nich to limitowana edycja Rolls-Royce Phantom Silver, który powstał by uczcić tą okazję. Powstanie tylko 25 egzemplarzy tego modelu. Został on wykończony specjalnym lakierem "Metallic Ghost Silver". Drugie auto to Phantom Drophead Coupe z dwudrzwiowym nadwoziem  i miejscem dla czterech osób wewnątrz. Ten spektakularny model przyciąga zainteresowanie i obfite portfele możnych z całego świata. Jak dotąd cała produkcja tego modelu przeznaczona na rok 2007 została sprzedana, a na rok 2008 pozostało jeszcze kilka miejsc.

Tematy w artykule: Rolls-Royce

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.