mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Setne urodziny Silver Ghosta

Setne urodziny Silver Ghosta

Największy w historii zlot samochodów Rolls-Royce Silver Ghost miał miejsce w ostatni weekend pod brytyjską siedzibą marki w Goodwood. Ponad 60 jeżdżących legend wyprodukowanych między 1907, a 1926 rokiem było prezentowanych przed czekającą je siedemnastodniową podróżą.

Setne urodziny Silver Ghosta

Po prezentacji samochody wyruszyły w kilkunastodniową podróż po Wyspach Brytyjskich liczącą kilka tysięcy kilometrów. Cała impreza została zorganizowana przez fan klub zrzeszający właścicieli samochodów marki Rolls-Royce zbudowanych przed 1945 rokiem. Silver Ghosty które zjawiły się w ostatni weekend w Goodwood przyjechały praktycznie z całego świata. Prowadzili je kolekcjonerzy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Singapuru, RPA oraz Indii. Wszystkie z tych aut przetrwały do dzisiaj w doskonale zachowanym stanie.

Z okazji setnych urodzin modelu firma Rolls-Royce przygotowała dwa specjalne modele. Pierwszy z nich to limitowana edycja Rolls-Royce Phantom Silver, który powstał by uczcić tą okazję. Powstanie tylko 25 egzemplarzy tego modelu. Został on wykończony specjalnym lakierem "Metallic Ghost Silver". Drugie auto to Phantom Drophead Coupe z dwudrzwiowym nadwoziem  i miejscem dla czterech osób wewnątrz. Ten spektakularny model przyciąga zainteresowanie i obfite portfele możnych z całego świata. Jak dotąd cała produkcja tego modelu przeznaczona na rok 2007 została sprzedana, a na rok 2008 pozostało jeszcze kilka miejsc.

Tematy w artykule: Rolls-Royce

Podobne wiadomości:

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu

Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar...

Premiery 2017-07-28

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Już niebawem skończy się kłopotliwe zaginanie tablic rejestracyjnych w pojazdach, które nie mają wystarczającego miejsca na standardową wersję. "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że już w połowie przyszłego roku mają zostać dopuszczone tablice o niestandardowych wymiarach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic