mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Shelby Cobra Daytona Coupe jako prezent

Shelby Cobra Daytona Coupe jako prezent

Amerykanie świętują 50. rocznicę zdobycia tytułu mistrzowskiego FIA. I z tej okazji firma Shelby American postanowiła stworzyć limitowaną modelu Shelby Cobra Daytona Coupe.

Shelby Cobra Daytona Coupe jako prezent
50. rocznica to idealny moment by przypomnieć światu o swoim sukcesie. Shelby American postanowiło wznowić produkcję legendarnego modelu Shelby Cobra Daytona Coupe. Współczesne egzemplarze będą budowane przy użyciu włókna szklanego lub aluminium. Te materiały posłużą do wykonania poszycia karoserii. Wszystko oczywiście z zachowaniem oryginalnych wymiarów na bazie rysunków technicznych sprzed kilkudziesięciu lat.

Shelby dostosuje samochód do obecnych wymogów bezpieczeństwa, ale co ciekawe zachowując takie elementy jak resory piórowe czy drewnianą kierownicę. Firma będzie produkować gotowe podwozia z karoserią. Silnik na życzenie klienta będzie montowany przez niego samego lub dilera i będzie to oczywiście jednostka opracowana przez Shelby Engine Company. Amerykanie zbudują tylko 50 egzemplarzy Shelby Cobra Daytona Coupe. Cena w przypadku włókna szklanego wyniesie 179 995 dolarów, zaś przy nadwoziu z aluminium kwota rośnie do 349 995 dolarów.

Podobne wiadomości:

Shelby GT350R Mustang z targów NAIAS 2015

Shelby GT350R Mustang z targów NAIAS 2015

Premiery 2015-01-13

Tak wygladają ekstremalne testy Mustanga

Tak wygladają ekstremalne testy Mustanga

Aktualności 2014-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.