mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Shelby wyprzedaje wyjątkowe auta!

Shelby wyprzedaje wyjątkowe auta!

Firma Shelby American przenosi się do nowej siedziby i przy okazji postanowiła trochę posprzątać i pozbyć się starych aut koncepcyjnych i prototypowych. Amerykanie wyprzedają białe kruki.

Shelby wyprzedaje wyjątkowe auta!
Do kupienia jest 11 aut, a na liście takie rarytasy jak prototyp Shelby Super Snake czy koncepcyjny Shelby Raptor. Za cenę 175 tys. dolarów można stać się właścicielem prototypu modelu Shelby GT z 2007. Egzemplarz był wykorzystany do materiałów promocyjnych.

200 tys. dolarów USA zapłacimy za prototyp z 2011 roku - Shelby Super Snake. Auto również wykorzystywane było w celach demonstracyjnych i promocyjnych. Samochód wystąpił w 3 odcinkach programu Velocity TV, gdzie Gary Patterson jeździł nim z prędkością ponad 290 km/h.475-konny prototyp wyposażony w silnik V6 i manualną skrzynię dostaniemy za 99 tys. dolarów. Egzemplarz koncepcyjny Shelby GTS był wykorzystywany przy tworzeniu broszur reklamowych.Za 125 tys. dolarów możemy stać się właścicielami koncepcyjnej bestii. Shelby Raptor z 2013 roku posiada silnik 6.2 litra o mocy 575 KM. Auto używane było podczas wielu imprez promocyjnej. Ten egzemplarz posiada dużą ilość dodatkowych elementów, jak orurowanie czy specjalny bagażnik dachowy.Na "wyprzedaży" jest jeszcze europejski akcent w postaci koncepcyjnego Focusa z ubiegłego roku. Samochód ma czterocylindrowy silnik 2.3-litra wsparty turbosprężarką o mocy 260 KM. Do tego hamulce Willwood, zawieszenie Eibach oraz specjalny bodykit. Ten egzemplarz pokazywany był na targach w Detroit. Cena? 50 tys. dolarów.


Podobne wiadomości:

Shelby Cobra Daytona Coupe jako prezent

Shelby Cobra Daytona Coupe jako prezent

Samochody luksusowe 2015-07-17

Ford Shelby Mustang GT350 z mocą ponad 500 KM

Ford Shelby Mustang GT350 z mocą ponad 500 KM

Technika 2015-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.