mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Silnik V12 w Aston Martinie Cygnet!

Silnik V12 w Aston Martinie Cygnet!

Ta informacja wydaje się być tak nieprawdopodobna, jak piknik z Yeti, czy nurkowanie z potworem Loch Ness. O obu stworach wszyscy słyszeli, ale nikt tak naprawdę ich nie widział. Czy zatem podobnie bęzie z Cygnet V12?

Silnik V12 w Aston Martinie Cygnet!

Serwis AutoCar dotarł do źródeł, które mówią, że Cygnet V12 nie jest tylko pomysłem, a ukończonym już projektem. Okazuje się, że kilku szaleńcom z Aston Martina udało się zmieścić topowy silnik V12 o pojemności 6.0 litrów w modelu Cygnet! Jak tego dokonali, to na razie pozostaje tajemnicą.

 

Źródła pochodzące z Gaydon mówią, że silnik udało się zmieścić bez większych przeróbek, te które pojawiły się mają przystosować auto do okiełznania potężnej mocy ponad 500 KM. Aston Martin Cygnet bazuje na Toyocie iQ i napędzany jest przez benzynowy silnik 1.3 litra generujący moc 97 KM.

Z kolei inny zagraniczny serwis motoryzacyjnym, Jalopnik tak bardzo nie mógł  uwierzyć w informacje o Cygnet V12, że skontaktował się z Matthew Clerke'iem z Aston Martina, by ten rozwiał wszelkie wątpliwości. Clerk powiedział, że  w Gaydon nie zajmują się budowa takiego auta.

Plotki dotyczące Aston Martina Cygnet V12 są nieprawdopodobne. Jednak gdyby spojrzeć na Nissana Juke-R to wtedy wszystko wydaje się być możliwe.


Podobne wiadomości:

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Samochody Jamesa Bonda

auto motor i sport 0000-00-00

Raz w życiu poczuć się jak agent Jej Królewskiej Mości! I zasiąść za kierownicą jego auta! Marzenie ściętej głowy? Wręcz przeciwnie – spośród aut, którymi poruszał się James Bond, większość można kupić, także w Polsce. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.