mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Silniki Diesla w Bentleyach

Silniki Diesla w Bentleyach

Prezes Bentleya i Bugatti Wolfgang Durheimer potwierdził, że silnik wysokoprężny trafi nie tylko pod maskę pierwszego SUVa marki z Crewe.

Silniki Diesla w Bentleyach
Prezes Bentley poinformował, że firma planuje wyposażyć następną generację swoich limuzyn Mulsanne oraz Flying Spur w jednostki wysokoprężne. Sedany z Crewe prawdopodobnie otrzymają silnik V8 TDI nowej generacji, który najpierw pojawi się pod maską nowego Audi A8. Diesel pojawi się również pod maską nadchodzącego, koncepcyjnego SUVa EXP 9F.

Co ciekawe Bentley nie zamierza korzystać z potężnej jednostki V12 TDI, która była montowana w Audi Q7. Silnik ten nie spełnia przyszłych standardów i obecnie jest wycofywany z produkcji. Szkoda, gdyż ten silnik idealnie wpasowałby się w gamę modelową Bentleya.

W przyszłości modele z Crewe pojawią się na rynku również w wersji z napędem hybrydowym typu plug-in. Właściciel marki Bentley, Volkswagen ma zamiar zakończyć żywot silnika V8 6.75 litra, który od kilkudziesięciu lat ze zmianami napędza samochody z Crewe. Jednostka ta po raz pierwszy pojawiła się w 1959 roku jako seria L. W 1998 roku ówczesny właściciel marki, BMW porzuciła tę jednostkę napędową na rzecz silnika 4.4 litra V8 własnej konstrukcji. Gdy Bentley'a przejął Volkswagen przywrócił tradycyjne V8 do gamy modelowej marki z Crewe. "Wierzę, że silnik 6.75 litra V8 może już odejść na emeryturę", podsumował Wolfgang Durheimer. Nie stanie się to jednak przed pojawieniem się nowej generacji Mulsanne, auto otrzyma jeszcze jednostkę 6.75 litra V8.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley silnik diesla

Podobne wiadomości:

Nowy Bentley Continental GT Speed

auto motor i sport 0000-00-00

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.