mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Skrojony na miarę

Skrojony na miarę

Zdjęcia pokazane obok nie przedstawiają samochodu. Tak przynajmniej twierdzą jego kreatorzy. Antas V8 ma się kojarzyć z 'życiową przygodą'. I z pewnością nią będzie, szczególnie dla tych którzy wydadzą ponad milion złotych na auto, które w standardowym wyposażeniu nie ma silnika.

Skrojony na miarę

Pojazd, a właściwie karoseria i płyta podłogowa, została zaprojektowana przez firmę F&M Autos. Nadwozie zostało zbudowane w całości z aluminium. Natomiast reszta leży już w gestii przyszłego właściciela samochodu. Decyduje on o wyposażeniu wnętrza, a także o tym jaki silnik i rodzaj napędu znajdzie się pod maską.

Procedura złożenia zamówienia na ten nietypowy samochód wygląda mniej więcej tak. Klient przychodzi do salonu i podaje dokładną specyfikację samochodu jaka go usatysfakcjonuje. W drugim etapie trzeba znaleźć dawcę na "organy", które będą go zasilać. Potem trzeba poczekać tylko 11 miesięcy na kompletne skonstruowanie modelu, i jeśli wszystko pójdzie dobrze, cieszyć się z jazdy.

Praktyka polegająca na zapożyczaniu układu napędowego z innego samochodu, bądź też tworzeniu własnej konstrukcji nawiązuje do przedwojennego trendu we włoskim przemyśle motoryzacyjnym. Rekomendowanymi dawcami jednostki napędowej mogą być auta takie Ferrari 599 GTB, BMW M6 bądź też Dodge Viper. Bardziej wybredni mogą rozebrać na części warte kilka milionów złotych Bugatti Veyron i zamontować jego silnik w swoim nowym modelu Antas V8.

Po tym wszystkim można wybrać się na przejażdżkę swoim nowym, dającym niezwykłe wrażenia z jazdy "Włochem". Wszystko brzmi wspaniale dopóki nie zapoznamy się z rachunkiem za zamówienie, które w zależności od opcji zaczyna się od półtora miliona złotych. Oczywiście należy do tego doliczyć koszty "organów", czyli jednostki i układu napędowego.

Czytaj także:

Zrodzony na torze wyścigowym (2006-07-10)

Wygląda jak samolot, kosztuje 7,5 miliona (2007-04-17)

SSC szykuje rekordowe auto (2007-03-16)

Komentuj:

~Podpis: 2007-05-29

batmanowóz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.