mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Snobistyczny Cayman S

Snobistyczny Cayman S

Niektóre samochody są na tyle ładne, że nie trzeba w nich nic poprawiać, żeby robiły jeszcze większe wrażenie. Porsche Cayman S widocznie taki nie jest. Studio projektowe Porsche Design, znane jak dotąd z różnych "przemysłowych" projektów wzięło sprawy w swoje ręce i stworzyło ciekawą serię budzącą większy zachwyt.

Snobistyczny Cayman S

Auto swoją stylistyką i detalami ma nawiązywać do zegarka Chronograph 1, zaprojektowanego przez Ferdynanda Aleksandra Porsche. Cała seria została ograniczona do 777 egzemplarzy, które otrzymają specjalny pakiet wyposażeniowy.

W skład detali, które uzupełnią wnętrze samochodu wchodzi poszycie z czarnej Alcantary na lewarku skrzyni biegów, uchwycie hamulca ręcznego, kierownicy trójramiennej oraz podsufitki oraz wyszywanym logo Porsche na zagłówkach. Wygląd deski rozdzielczej został w całości wystylizowany na wzór wspomnianego wcześniej zegarka.

Dla dodania agresywnego wyglądu, zawieszenie modelu Cayman S Edition 1 zostało obniżone o dodatkowe 10 milimetrów, a dziewiętnastocalowe koła zostały wyposażone w 5mm dystanse. Całość została przypieczętowana naklejonymi na maskę oraz drzwi liniami z napisem Porsche Design Edition 1. Każdy egzemplarz posiada własny numer seryjny. Samochód w specjalnym wydaniu będzie dostępny już jesienią na niemieckim rynku. Jego cena podstawowa ma się zaczynać od 220 tysięcy złotych.

Czytaj także:

200 tys. razy Boxster (2006-11-21 )

Targa na cztery koła (2006-07-18)

Cayman w wersji GT  (2006-07-05)


Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~KK 2007-11-18

Jeżdżę już Caymanem od 10 miesięcy i nie zauważyłem by był za głośny. Oczywiście biorąc pod uwagę,że jest to sportowy samochód o charakterystycznym brzmieniu silnika. Wewnątrz rozmawia się normalnie i nikt nie musi do nikogo krzyczeć (słucham radia i płyt). Nawet przy 250 km/godz. nie ma mowy o gwizdaniu wiatru przez ramki drzwi. Robiłem tym samochodem trasy 1000 kilometrowe bez żadnego znużenia. Jakim więc samochodem jechał p. Artur to doprawdy nie wiem.

~Artur 2007-08-14

Byłem na testowej jeździe Caymanem. Jest nieprzyjemnie głośny! Krzyczę podczas jazdy do pracownika salonu: "Głośno w nim!" Na to pan z Porsche: "Słucham?!" Brzydkie brzmienie, które po 15 minutach staje się męczące. Powyżej 230km/h wiatr gwiżdże przez ramki drzwi. Ale jeździ fajnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.