mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Specjalne Lamborghini na 50. urodziny

Specjalne Lamborghini na 50. urodziny

W przyszłym roku legendarna marka Lamborghini będzie obchodzić swoje pięćdziesiąte urodziny. Aby uczcić ten fakt producent aut z Sant'a Agata zamierza przedstawić światu nowy, jubileuszowy model.

Specjalne Lamborghini na 50. urodziny
Prezes Lamborghini, Stephan Winkelmann zadeklarował, że jubileuszowy model będzie jedyny w swoim rodzaju. Specjalny model otrzyma wyjątkową stylistykę. My obawiamy, się czy Lamborghini nie mydli nam oczu takim gadaniem, a auto, które zostanie zaprezentowane jako jubileuszowe będzie kolejną specjalną wersją istniejącego wciąż Gallardo lub co bardziej prawdopodobne Aventadora.  Ostatnie lata pokazują, że bardziej można spodziewać się takiego zabiegu.

Firma pochodząca z Sant'Agata została założona w 1963 roku przez człowieka, który swoim nazwiskiem do tej pory firmował ciągniki rolnicze - Ferrucio Lamborghini. Geneza Lamborghini Automobili upatrywana jest w pewnym bardzo wymownym spotkaniu. Ferrucio jako zamożny człowiek zakupił jeden z modeli Ferrari. Jednak dostrzegł w samochodzie kilka wad i zdecydował się udać do samego Enza Ferrariego by wyjawić mu swoje sugestie jak poprawić samochód. Il Commendatore miał wyśmiać Lamborghini’ego mówiąc mu, że nie będzie przyjmował rad od wieśniaka produkującego traktory.

Wkurzony Lamborghini postanowił udowodnić Enzo, że grubo się myli tak powstała jedna z najwspanialszych marek produkująca supersportowe auta. Symbolicznym i przełomowym modelem dla Lamborghini była Miura, która została zaprezentowana na targach w Genewie w 1966 roku. Enzo Ferrari gdy ujrzał samochód miał w pospiechu opuszczać halę targową. Walka pomiędzy marką Lamborghini, a Ferrari będzie trwać jeszcze długie lata.

Flagowym modelem Lamborghini obecnie jest Aventador. Firma rocznie produkuje od 900 do 1000 egzemplarzy tego modelu, a klienci musza oczekiwać na swój egzemplarz nawet do 18 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.