mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Sportowy bolid za rozsądne pieniądze

Sportowy bolid za rozsądne pieniądze

Co może wyjść z połączenia lekkiej konstrukcji, właściwości jezdnych prosto z Formuły 1 oraz „rozsądnej” ceny?

Sportowy bolid za rozsądne pieniądze

Oto BAC MONO, czyli samochód który ma przybliżyć wrażenia prosto z bolidu dla zwykłych zjadaczy chleba (pod warunkiem, że stać ich na auto za kilkaset tysięcy złotych). Rodzeństwo Briggs pochodzące z brytyjskiego Cheshire stworzyło firmę o nazwie BAC (Briggs Automotive Company).

Jej zadaniem będzie produkowanie przystosowanego do warunków miejskich samochodu o sportowych osiągach. Sportowy model pomieści jednego pasażera i będzie wyposażony w silnik Coswortha o mocy 280 koni mechanicznych. Jego pojemność to 2,3 litra. Silnik jest połączony z sześciostopniową skrzynią sekwencyjną od Hewland. Na tylnej osi pojawił się mechanizm różnicowy.

Wysokie osiągi będą zabezpieczane przez układ hamulcowy oraz zawieszenie przygotowane od aut sportowych. Przyspieszenie do setki zajmie zaledwie 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 273km/h. Stosunek mocy do wagi jest większy niż w Bugatti Veyron. Wynosi on 520KM na tonę. Tak więc mocne wrażenia są gwarantowane w standardzie.

 

Tematy w artykule: BAC BAC Mono

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic