mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Sportowy duch Nissana

Sportowy duch Nissana

Zaprezentowany po raz pierwszy jako prototyp na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku, Nissan Skyline GT-R zostanie niebawem pokazany w wersji produkcyjnej na nadchodzących targach w Tokio.

Sportowy duch Nissana

Seryjna wersja modelu Skyline będzie różnić się od jego studium koncepcyjnego kilkoma ważnymi detalami. Oficjalna zostanie wzbogacona o kilka wlotów powietrza na masce oraz cztery potężne rury wydechowe. Tył samochodu został również zmodyfikowany, a w szczególności reflektory. Żaden z prezentowanych wcześniej prototypów nie posiadał takich detali. Przy projektowaniu modelu użyto kilku cech charakterystycznych dla modelu Infiniti G35 coupe.

Pod maską sportowego Nissana zamiast ośmiocylindrowej jednostki zamontowana będzie rozwinięta wersja sześciocylindrowego silnika twin-turbo, gdyż jest ona lżejsza i posiada dużo większy potencjał mocy. Ten sam silnik zamontowany w wersji modelowej 2005 generował 500 koni mechanicznych. Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych wiadomości na temat tego jaki rodzaj napędu będzie zastosowany w tym samochodzie. Zdania są podzielone, lecz największe szanse posiada napęd na cztery koła. Prawdopodobnie będzie to odświeżony system ATTESA, który był wykorzystany w modelu R34 GT-R. Połączona z tym będzie siedmiostopniowa skrzynia biegów, którą manipulować będzie można za pomocą łopatek przy kierownicy. W świecie motoryzacyjnym krążą również plotki na temat tego, że firma Lotus będzie współpracować z Nissanem nad układem jezdnym samochodu oraz jego wydajnością.

Jeśli chodzi o oficjalną nazwę samochodu, to w tej kwestii także nie ma żadnego pewniaka. Nissan zapowiada, że model może otrzymać imię japońskiej wersji modelu G35, czyli Skyline. Zapowiadana premiera pojazdu nastąpi najprawdopodobniej już wiosną 2008 roku, a jego cena wyniesie w przeliczeniu ponad 235 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Nissan wystawia w Goodwood (2006-06-08)

Nissan testuje X-Traila FCV (2006-05-31)

Bezawaryjne Japończyki (2006-05-18)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~o kulwa 2006-06-26

trzeba mieć skośne oczy, żeby zaprojektować taki tył....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.