mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Spyker C8 Aileron z turbodoładowaniem

Spyker C8 Aileron z turbodoładowaniem

Spyker C8 Aileron to samochód, który swoim urokiem zachwyca od 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy został zaprezentowany na targach w Genewie. Jednak jego nasłabszym elementem jest silnik. To ma się zmienić.

Spyker C8 Aileron z turbodoładowaniem
Pod maska C8 Aileron pracuje silnik V8 o pojemności 4.2 litra, zapożyczony z Audi. Jednostka generuje moc 400 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 480 Nm. To jednak za mało i producent szuka nowego serca dla tego modelu.

W jednym z wywiadów przedstawiciel Spykera zdradził, że firma planuje wyposażyć C8 Aileron w silnik turbodoładowany. Pierwotnie plany zakładały skorzystanie z doładowanej jednostki V8 o pojemności 6.2 litra, która pracuje w Cadillacu CTS-V. Po tym jak Spyker wraz z Saabem wytoczyły proces General Motors możliwość skorzystania z jednostki V8 Cadillaca to już przeszłość.

Spyker wraz z Saabem wytoczył proces GM o działanie na szkodę szwedzkiej marki i przyczynienie się do bankructwa Saaba. Obie firmy oczekują odszkodowania od amerykańskiego koncernu w wysokości 3 miliardów dolarów.
Tematy w artykule: Spyker Spyker Aileron Spyder

Podobne wiadomości:

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Aktualności 2015-01-30

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Komentuj:

~dawid 2013-04-06

Uszkodzona turbosprężarka to kłopotliwa kwestia. Dość często zdarza się w autach używanych o bliżej nieokreślonym przebiegu, ale znane są przypadki awarii turbosprężarek również w prawie nowych autach jeszcze na gwarancji. Duży wpływ na żywotność turbosprężarki ma sposób obchodzenia się z autem i dbałość o jego stan techniczny. Większość poruszających się po naszych drogach aut z turbodoładowanymi silnikami to samochody z silnikami diesla, ale sposób obchodzenia się z benzyniakami i objawy usterek są bardzo zbliżone.Dużo informacji jest na [url=http://www.turboforum.pl]turbosprężarki uszkodzone[/url] Turbosprężarka w uproszczeniu składa się z części gorącej, czyli turbiny napędzanej energią wyrzucanych z silnika spalin i z części zimnej, czyli sprężarki budującej ciśnienie powietrza w układzie dolotowym. Obie części są ze sobą połączone a wirniki turbiny i sprężarki osadzone są na jednej osi. Oś ta jest wraz z wirnikami bardzo dokładnie wyważona przez producenta, aby sprostać ogromnym prędkością obrotowym. Oś jest również precyzyjnie osadzona na łożyskach smarowanych olejem silnikowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.