mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Spyker to marka z tradycjami. Ale kilka lat temu przez długi marka ta niemal przestała isnieć. Teraz za sprawą wyjątkowego C8 Preliator ten holenderski producent chce powstać z kolan.

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Tak jak poprzednie modele, ten także wykorzystuje technikę znaną z Audi i łaczy ją z designem nawiązującym do klasycznych samolotów. W przestrzennej ramie wykonanej z aluminium umieszczony znany z Audi RS5 silnik V8 o pojemności 4,2 litra. W C8 Preliator generuje on 525 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Do wyboru klient dostanie mechaniczną skrzynię biegów o 5 przełożeniach oraz wyprodukowany przez ZF 7-biegowy automat.

I pomimo tego, że Spykery doceniane są za styl i unikatowy charakter, nie za moc, to C8 Preliator nie odstaje od konkurencji. Potrafi przyspieszyć 0-100 km/h w czasie 3,7 sekundy i rozpędzić się maksymalnie do 323 km/h. A to już niemal liga Audi R8. Za szybkie zatrzymanie samochodu odpowidają czterotłoczkowe zaciski hamulcowe AP oraz ceramiczne tarcze hamulcow.

Spyker planuje wyprodukować jedynie 50 sztuk tego modelu. Ich cena netto ma wynieść minimum 1 400 000 złotych. Do wyboru m.in. 16 rodzajów lakieru.

Spyker C8 Preliator skradł serca fanów podczas wystawy samochodowej w Genewie. To pierwszy od wielu lat model holenderskiej marki.

 

 

Tematy w artykule: Spyker Genewa 2016

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abonament RTV w samochodzie - wysokie kary
Abonament RTV w samochodzie - wysokie kary
Wtorkowa „Rzeczpospolita” donosi, że Poczta Polska będzie sprawdzać, czy firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe w samochodach. Jeżeli nie – będą grozić za to wysokie kary.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic