Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Superauto od Jaguara

Superauto od Jaguara

Pojawiają się spekulacje, że Jaguar może mieć w przyszłości supersamochód, który dopełni jego ofertę i sprawi, że prestiż firmy, już na bardzo wysokim poziomie, jeszcze wzrośnie.

Superauto od Jaguara
Szefowie firmy poparli pomysł stworzenia bardzo szybkiego i bardzo drogiego samochodu z logiem kociaka na przednim grillu - zgodnie z dzisiejszą jaguarowską modą nieumieszczania znaczka na masce. Chodzi tu o auto, które miałoby bazować na koncepcie C-X75, a w zasadzie być jego produkcyjną wersją. Szef designerów firmy Ian Callum mówi, że marka musi mieć tego typu wóz, bo tego wymaga rodowód firmy, a w dodatku miałaby ona w końcu uzupełnioną w pełni ofertę.

Nie można jeszcze potwierdzić, czy takie coś jak C-X75 wejdzie do produkcji seryjnej, ale wiadomo już teraz, że praktycznie wszyscy w firmie są za. - Nasza praca jako designerów polega na "destabilizowaniu" obecnego stanu rzeczy i marzeniu o ekscytujących samochodach, których obecnie firma nie ma w swojej ofercie. Wydaje mi się, że Jaguar potrzebuje takiego auta - wszystko w nim jest nowe, a jednak przypomina także jeden z najlepszych projektów w historii firmy, czyli XJ13 - mówi Callum. - Nie jest żadną tajemnicą, że przyjęcie C-X75 na targach paryskich było fantastyczne. Firma nie pozwoli, aby taki odzew nie miał żadnego znaczenia - przynajmniej chociaż przysiądzie na chwilę i pomyśli, czy faktycznie dałoby radę takie coś zbudować - dodał.

Carl-Peter Forster, szef Jaguar Land Rover, poparł słowa swojego projektanta w 100%: - Niesamowicie chcielibyśmy zrobić taki samochód, ale pochłonęłoby to mnóstwo środków. Decyzja jeszcze nie zapadła.

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.