Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Supercar z Brazylii

Supercar z Brazylii

Spółka Rossin-Bertin, chyba dotąd nikomu nieznana i nie wiemy co mająca wspólnego z motoryzacją, stworzyła samochód. I to jaki samochód!

Supercar z Brazylii
Vorax, bo tak się będzie twór ów zwał, napędzany będzie silnikiem wprost z BMW M5, trochę podkręconym, czyli 5 litrowym V10 o mocy 570 koni mechanicznych, który popchnie auto do 100 kilometrów na godzinę w 3.8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosić będzie 330 km/h. Ale to nie koniec - Brazylijczycy proponują także, troszeńkę tylko mocniejszą, wersję turbodoładowaną. 750 koni mechanicznych zapewnia czas 3.6 sekundy do setki i prędkość maksymalną oscylującą w okolicach 372 kilometrów na godzinę.

Faceci, którzy stoją za całym projektem, to Fharys Rossin, główny inwestor, i Natalino Bertin Jr. Pierwszy to 37 letni były stylista General Motors, a drugi to 29 letni miłośnik motoryzacji, szef firmy Bertin Group, która, mniej więcej, zajmuje się... rzeźnictwem i ubojnią zwierząt.

Produkcja Voraxa rozpocznie się prawdopodobnie w późnym okresie 2011 roku w fabryce w Blumenau w Brazylii. Będzie też wersja cabrio, jednak wejdzie ona do produkcji jakieś 12 miesięcy po premierze coupe, która będzie miała miejsce na Sao Paulo Auto Show pod koniec tego miesiąca. Spółka przewiduje, że powstanie od 500 do 1000 Voraxów, każdy za, w przeliczeniu, $409.836.

Podobne wiadomości:

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Samochody luksusowe 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją e-tron
Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją e-tron
Po faceliftingu Audi A3 i S3 przyszedł czas na lifting kolejnej wersji "trójki" z Ingolstadt. Audi e-tron ma teraz wszystkie uaktualnienia, które pojawiły się w Audi A3 Sportback kilka tygodni temu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj