mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Supercar z Brazylii

Supercar z Brazylii

Spółka Rossin-Bertin, chyba dotąd nikomu nieznana i nie wiemy co mająca wspólnego z motoryzacją, stworzyła samochód. I to jaki samochód!

Supercar z Brazylii
Vorax, bo tak się będzie twór ów zwał, napędzany będzie silnikiem wprost z BMW M5, trochę podkręconym, czyli 5 litrowym V10 o mocy 570 koni mechanicznych, który popchnie auto do 100 kilometrów na godzinę w 3.8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosić będzie 330 km/h. Ale to nie koniec - Brazylijczycy proponują także, troszeńkę tylko mocniejszą, wersję turbodoładowaną. 750 koni mechanicznych zapewnia czas 3.6 sekundy do setki i prędkość maksymalną oscylującą w okolicach 372 kilometrów na godzinę.

Faceci, którzy stoją za całym projektem, to Fharys Rossin, główny inwestor, i Natalino Bertin Jr. Pierwszy to 37 letni były stylista General Motors, a drugi to 29 letni miłośnik motoryzacji, szef firmy Bertin Group, która, mniej więcej, zajmuje się... rzeźnictwem i ubojnią zwierząt.

Produkcja Voraxa rozpocznie się prawdopodobnie w późnym okresie 2011 roku w fabryce w Blumenau w Brazylii. Będzie też wersja cabrio, jednak wejdzie ona do produkcji jakieś 12 miesięcy po premierze coupe, która będzie miała miejsce na Sao Paulo Auto Show pod koniec tego miesiąca. Spółka przewiduje, że powstanie od 500 do 1000 Voraxów, każdy za, w przeliczeniu, $409.836.

Podobne wiadomości:

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic