mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Superlekki i szybki Panoz Abruzzi

Superlekki i szybki Panoz Abruzzi

Już dawno nie dawał o sobie znać amerykański producent niszowych supersamochodów o nazwie Panoz. Firma stworzyła specjalny model limitowany w 81 egzemplarzach, którym będzie można legalnie poruszać się po drogach.

Superlekki i szybki Panoz Abruzzi
Panoz Abruzzi Spirit of Le Mans budowany ręcznie zostanie wyposażony w silnik zdolny wytworzyć co najmniej 600 koni mechanicznych oraz 799 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka zostanie zamontowana w przedniej części nadwozia, ale za jej chłodzenie będzie odpowiedzialny układ umieszczony z tyłu samochodu.

Konstruktorzy postanowili zamiast włókna węglowego wykorzystać specjalny materiał kompozytowy, który będzie lżejszy od karbonu, ale za to bardziej odporny i podatny na recycling.

Mocną stroną samochodu ma być możliwość personalizacji wielu elementów. Producent nie zdradził jeszcze czego będzie ona dotyczyć. Każdy nabywca Panoza Abruzzi będzie miał możliwość odbycia szkolenia na Bugatti Cicuit w Le Mans oraz otrzyma wejściówkę VIP na 24-godzinny wyścig.
Tematy w artykule: Le Mans Panoz

Podobne wiadomości:

Nissan przyznaje się do błędu

Nissan przyznaje się do błędu

Aktualności 2015-07-21

Zobacz przejazd toru Le Mans w 360 stopniach

Zobacz przejazd toru Le Mans w 360 stopniach

Aktualności 2015-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Już niebawem skończy się kłopotliwe zaginanie tablic rejestracyjnych w pojazdach, które nie mają wystarczającego miejsca na standardową wersję. "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że już w połowie przyszłego roku mają zostać dopuszczone tablice o niestandardowych wymiarach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic