mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Superlekki i szybki Panoz Abruzzi

Superlekki i szybki Panoz Abruzzi

Już dawno nie dawał o sobie znać amerykański producent niszowych supersamochodów o nazwie Panoz. Firma stworzyła specjalny model limitowany w 81 egzemplarzach, którym będzie można legalnie poruszać się po drogach.

Superlekki i szybki Panoz Abruzzi
Panoz Abruzzi Spirit of Le Mans budowany ręcznie zostanie wyposażony w silnik zdolny wytworzyć co najmniej 600 koni mechanicznych oraz 799 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka zostanie zamontowana w przedniej części nadwozia, ale za jej chłodzenie będzie odpowiedzialny układ umieszczony z tyłu samochodu.

Konstruktorzy postanowili zamiast włókna węglowego wykorzystać specjalny materiał kompozytowy, który będzie lżejszy od karbonu, ale za to bardziej odporny i podatny na recycling.

Mocną stroną samochodu ma być możliwość personalizacji wielu elementów. Producent nie zdradził jeszcze czego będzie ona dotyczyć. Każdy nabywca Panoza Abruzzi będzie miał możliwość odbycia szkolenia na Bugatti Cicuit w Le Mans oraz otrzyma wejściówkę VIP na 24-godzinny wyścig.
Tematy w artykule: Le Mans Panoz

Podobne wiadomości:

Ford GT na Le Mans - powrót w 50. rocznicę zwycięstwa

Ford GT na Le Mans - powrót w 50. rocznicę...

Aktualności 2015-06-15

Debiutanci wygrywają 24h Le Mans

Debiutanci wygrywają 24h Le Mans

Aktualności 2015-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando