mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Superlekki i szybki Panoz Abruzzi

Superlekki i szybki Panoz Abruzzi

Już dawno nie dawał o sobie znać amerykański producent niszowych supersamochodów o nazwie Panoz. Firma stworzyła specjalny model limitowany w 81 egzemplarzach, którym będzie można legalnie poruszać się po drogach.

Superlekki i szybki Panoz Abruzzi
Panoz Abruzzi Spirit of Le Mans budowany ręcznie zostanie wyposażony w silnik zdolny wytworzyć co najmniej 600 koni mechanicznych oraz 799 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka zostanie zamontowana w przedniej części nadwozia, ale za jej chłodzenie będzie odpowiedzialny układ umieszczony z tyłu samochodu.

Konstruktorzy postanowili zamiast włókna węglowego wykorzystać specjalny materiał kompozytowy, który będzie lżejszy od karbonu, ale za to bardziej odporny i podatny na recycling.

Mocną stroną samochodu ma być możliwość personalizacji wielu elementów. Producent nie zdradził jeszcze czego będzie ona dotyczyć. Każdy nabywca Panoza Abruzzi będzie miał możliwość odbycia szkolenia na Bugatti Cicuit w Le Mans oraz otrzyma wejściówkę VIP na 24-godzinny wyścig.
Tematy w artykule: Le Mans Panoz

Podobne wiadomości:

Zobacz przejazd toru Le Mans w 360 stopniach

Zobacz przejazd toru Le Mans w 360 stopniach

Aktualności 2015-06-16

Sportowe Alpine od Renault

Sportowe Alpine od Renault

Premiery 2015-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.