mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Supersamochód bez dachu za 6 milionów

Supersamochód bez dachu za 6 milionów

Jeżeli Pagani Zonda Cinque jest dla kogoś zbyt powszednim autem, by uznać je za egzotyka, Horacio Pagani i jego firma znalazły rozwiązanie na ten problem. Jest nim Pagani Zonda Cinque Roadster - jeden z najdroższych produkowanych samochodów świata.

Supersamochód bez dachu za 6 milionów

Podobnie jak Zonda Cinque, także Roadster będzie ekskluzywną wersją, tym razem limitowaną do pięciu egzemplarzy. Samochód jest niemal identyczny z wersją Zonda R. Różni je tylko ściągany dach, dla którego dokonano przeróbek w karbonowo-tytanowej karoserii.

Dzięki temu kierowca będzie mógł lepiej słyszeć i rozkoszować się dźwiękiem silnika AMG o mocy 678 koni mechanicznych, a także poczuć jak szumi wiatr gdy do akcji wkracza 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto osadzono na 19- i 20-calowych felgach ze stopów aluminium i magnezu, pod którymi pracują tarcze węglowo-ceramiczne. Pagani Zonda Cinque Roadster waży 1.210 kilogramów i rozpędza się do setki w zaledwie 3,4 sekundy.

ena samochodu w przeliczeniu na złotówki wynosi prawie 6 milionów złotych. Mamy jednak złą informację dla szczęśliwców którzy posiadają taki zapas gotówki i są zainteresowani kupnem samochodu. Wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane.


Podobne wiadomości:

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Huayra Roadster z nowej fabryki

Huayra Roadster z nowej fabryki

Samochody luksusowe 2015-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.