mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Supersamochód bez dachu za 6 milionów

Supersamochód bez dachu za 6 milionów

Jeżeli Pagani Zonda Cinque jest dla kogoś zbyt powszednim autem, by uznać je za egzotyka, Horacio Pagani i jego firma znalazły rozwiązanie na ten problem. Jest nim Pagani Zonda Cinque Roadster - jeden z najdroższych produkowanych samochodów świata.

Supersamochód bez dachu za 6 milionów

Podobnie jak Zonda Cinque, także Roadster będzie ekskluzywną wersją, tym razem limitowaną do pięciu egzemplarzy. Samochód jest niemal identyczny z wersją Zonda R. Różni je tylko ściągany dach, dla którego dokonano przeróbek w karbonowo-tytanowej karoserii.

Dzięki temu kierowca będzie mógł lepiej słyszeć i rozkoszować się dźwiękiem silnika AMG o mocy 678 koni mechanicznych, a także poczuć jak szumi wiatr gdy do akcji wkracza 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto osadzono na 19- i 20-calowych felgach ze stopów aluminium i magnezu, pod którymi pracują tarcze węglowo-ceramiczne. Pagani Zonda Cinque Roadster waży 1.210 kilogramów i rozpędza się do setki w zaledwie 3,4 sekundy.

ena samochodu w przeliczeniu na złotówki wynosi prawie 6 milionów złotych. Mamy jednak złą informację dla szczęśliwców którzy posiadają taki zapas gotówki i są zainteresowani kupnem samochodu. Wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane.


Podobne wiadomości:

Twórca włoskiej marki kupił Porsche 918 Spyder

Twórca włoskiej marki kupił Porsche 918...

Samochody luksusowe 2015-10-07

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.