mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Supersamochód z silnikiem BMW

Supersamochód z silnikiem BMW

Firma Morgan przygotowuje specjalny koncept, który swoją premierę odbędzie podczas konkursu elegancji w Pebble Beach. EvaGT to aluminiowy supersamochód napędzany silnikiem BMW.

Supersamochód z silnikiem BMW
Według doniesień kształt samochodu ma być bardzo opływowy, natomiast jego karoseria została w całości wykonana z aluminium.

Pod maską znajdzie się silnik BMW, klasyczna rzędowa "szóstka" z podwójnym doładowaniem. Moc jednostki jest szacowana na około 306 koni mechanicznych, a maksymalny moment to 400Nm. Cały zestaw ma ważyć nie więcej jak 1.250 kg. Przy takich osiągach samochód wystrzeli do setki niczym z procy, w czasie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna ma dobijać do 273km/h. Średnie spalanie tego czteroosobowego supersamochodu ma wynosić około 7l/100km.

Producent zakłada, że Morgan EvaGT będzie wykorzystywany do codziennej jazdy, odpowiadając nawet potrzebom rodzinnym. Produkcja rozpocznie się w 2012 roku i wyniesie 100 egzemplarzy.
Tematy w artykule: Morgan Morgan EvaGT

Podobne wiadomości:

Morgan czaruje teaserem nowego modelu

Morgan czaruje teaserem nowego modelu

Aktualności 2015-02-24

Morgan EvaGT – niezwykły Brytyjczyk

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Zaku 2010-08-17

Widziałem w Barcelonie dwa Morgany - CUDO !!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.