mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Surfingowa Cobra

Surfingowa Cobra

Cobra International, największy producent desek surfingowych, a także dostawca kompozytowych elementów z lekkiego tworzywa dokonał historycznego osiągnięcia jeśli chodzi o tajlandzką motoryzację. Będzie on produkował pojazd o nazwie Cobra Limited Edition, Arbitrage GT.

Surfingowa Cobra

Samochód ten nawiązując do technologii, którymi zajmuje się na co dzień jego producent, wykonany będzie niemal w całości z bardzo lekkiego włókna węglowego. Współpracę przy jego projektowaniu podjął Kevin Gallahan, amerykański stylista motoryzacyjny. Założenia, którymi się posiłkowano przy konstruowaniu samochodu to: komfort, bezpieczeństwo, łatwość obsługi. Dzięki wykorzystaniu włókna do budowy układu napędowego samochód będzie bardzo bezpieczny, gdyż materiał ten jest 10 razy mocniejszy od stali. Każdy egzemplarz z limitowanej w liczbie 350 sztuk wersji będzie posiadał swój dzienniczek budowy.

Producent samochodu zapowiada, że wewnątrz nie zabraknie atrakcji. Znajdą się bowiem takie opcje jak multimedialny system nawigacji, klimatyzacja, poszycia tapicerki z wysokiej jakości skóry, węglowo-ceramiczne hamulce oraz nowoczesne, cyfrowe instrumenty deski rozdzielczej. Pod maską będzie najprawdopodobniej umieszczony sześciocylindrowy silnik wyprodukowany przez Volkswagena, dodatkowo "podkręcony" przez firmę HPA Motorsports z Kanady, która specjalizuje się w tej dziedzinie.

Ostateczna cena samochodu nie została jeszcze oszacowana. Kevin Gallahan zapowiada jednak, że będzie ona na tyle atrakcyjna, iż żaden zagraniczny samochód nie będzie w stanie z nim konkurować. Pomimo tego, że przemysł samochodowy w tym kraju nie jest aż tak bardzo rozwinięty, to produkty pochodzące z Tajlandii nie raz zaskakiwały solidnością oraz zaawansowaniem technologicznym.

Czytaj także:

Węgierski król prędkości (2006-05-04)

Car zmartwychwstał! (2006-04-26)

Tematy w artykule: Cobra Limited Edition Arbitrage GT

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.