mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Sześćdziesiąte urodziny Ferrari

Sześćdziesiąte urodziny Ferrari

Jedna z najbardziej znanych i docenianych na każdym zakątku naszego globu marek, Ferrari, już w czerwcu tego roku obchodzić będzie jubileusz swojego istnienia na rynku motoryzacyjnym. Z tej okazji zorganizowany zostanie specjalna sztafeta przez pięć kontynentów.

Sześćdziesiąte urodziny Ferrari

Cała impreza będzie miała miejsce od 21 do 24 czerwca w stolicy legendarnej marki, czyli włoskim miasteczku Maranello. Będzie ono również linią mety dla wyścigu sztafetowego odbywającego się na terenie pięciu kontynentów. Uczestnicy wielkiej sztafety będą wyposażeni w specjalną buławę, na której znajdzie się 60 największych symboli z motoryzacyjnej historii tej marki. Sztafeta ma przyciągnąć dużą ilość klientów i entuzjastów marki oraz przede wszystkim ich samochodów.

Wyścig rozpocznie się już 28 stycznia w Abu Dhabi, gdzie w przyszłości powstanie specjalny park Ferrari. Meta planowana jest 24 czerwca w Maranello, po tym jak zawodnicy przemierzą około 50 różnych państw w przeciągu 148 dni. Podczas finałowej imprezy prezentowane będą innowacje technologiczne opracowane przez Ferrari w czasie 60 lat egzystencji tej marki. Począwszy od aluminiowych zacisków hamulców, poprzez elektroniczne dyferencjały skończywszy na skrzyni biegów do F1.

Poza tym włoska marka zamierza przeprowadzić po raz pierwszy "konkurs piękności". Samochody będą rywalizować na torze, następnie będą prezentowane w Galerii marki Ferarri. Przy okazji całego przedsięwzięcia wydana zostanie specjalna księga kolekcjonerska w limitowanej edycji.

Czytaj także:

Luksusowa wioska Ferrari (2006-11-27)

Ferrari Dino (2006-11-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross