mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Sześciodrzwiowa limuzyna

Sześciodrzwiowa limuzyna

Firma Binz, zajmująca się przerabianiem seryjnych Mercedesów, znana jest już z modyfikacji Klasy E. Teraz wkracza ona w kolejny stopień wtajemniczenia wraz z najwyższym modelem marki ze Stuttgartu.

Sześciodrzwiowa limuzyna

Mercedes Klasy S został wybrany po to by podkreślić ciągłość tradycji zapoczątkowanej w 1936 roku przez Michaela Binza, który we współpracy z Mercedesem zaczął produkować specjalne podwozia dla samochodów niemieckiej marki. Produkcja Mercedesa Klasy E jest przez Binza nadal kontynuowana, lecz uzupełniona zostanie o dużo większą i bardziej skomplikowaną Klasę S. Samochód ten będzie montowany jedynie na zamówienie specjalne.

Sześciodrzwiowa Klasa S jest prawdziwie ministerialnym pojazdem, który będzie robił wrażenie gdziekolwiek się tylko pojawi. Posiada prezencję, która pozwala mu bez wątpienia dominować na drodze, czego nie sposób nie odczuć będąc jego pasażerem. Właśnie tym samochodem firma Binz ma zamiar przywrócić na europejskie drogi styl oraz popularność segmentowi, która przez lata był dewaluowany na rzecz naciąganych pseudo-limuzyn.

Poza wydłużonym nadwoziem pojawi się jeszcze trzecia para drzwi wyposażonych w elektrycznie sterowane szyby. Wewnątrz samochodu pasażerowie będą mogli relaksować się na skórzanych fotelach, będąc podczas upałów chłodzonym, dzięki umiejscowionej klimatyzacji o potrójnej strefie. Standardem będą urządzenia takie jak wyświetlacze w zagłówkach oraz zasłony nocne. Moc będzie dostarczana dzięki sześciocylindrowemu silnikowi w technologii common rail o pojemności 3,2 litra, a w opcji 3,5 litrową jednostką benzynową 24V.

Specjalnie na potrzeby zmodyfikowanej wersji przeprogramowano system zarządzania silnikiem oraz hamulcami, a także układem sterowania i zawieszenia, tak żeby był dostosowany do wydłużonego nadwozia oraz dodatkowej wadze zwiększonej liczby pasażerów.

W produkowanej przez Binz Klasie S nie znajdziemy praktycznie żadnych wad ani niedociągnięć. Charakteryzuje go doskonałość w każdym calu godna wykonania samochodu najwyższej klasy.

Czytaj także:

Nowy Mercedes CL (2006-06-23)

V8-ka dla M-klasy (2006-06-22)

Tematy w artykule: Binz Klasa S

Komentuj:

~mercedes 2006-07-07

ja sie wstydze wypowiadać sie na ten temat

~mercedes 2006-07-07

po co do merca sześć drzwi??a nie myślał by kto by z matisa zrobić wana??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.