mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Szybszy niż Veyron

Szybszy niż Veyron

Prawdopodobnie już niedługo Bugatti Veyron straci miano najszybszego samochodu na świecie, na rzecz produkowanego przez firmę Barabus modelu TKR. Ta superszybka maszyna posiada silnik o mocy 1005 KM zapewniający niewiarygodne osiągi.

Szybszy niż Veyron

Producent samochodu zapewnia, że jego potężna jednostka napędowa pozwoli na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie, 1,67 s! Specjaliści spekulują jednak nad tym, czy aż tak krótki czas jest w ogóle możliwy do osiągnięcia. Nie jest to jednak koniec zaskakujących informacji. Samochód ten jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 434 km/h. Jest to wynik lepszy o ponad 30 km/h od dotychczasowego rekordzisty, Veyrona. Ta potężna moc generowana jest dzięki podwójnie doładowanej, ośmiocylindrowej jednostce o pojemności sześciu litrów.

Opływowe nadwozie samochodu zostało wykonane w całości z włókna węglowego, dzięki czemu osiągnięto niewielką wagę samochodu, co bez wątpienia przekłada się na jego osiągi. Pojazd ten jest właśnie prezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Londynie, lecz producent podaje bardzo skąpe informacje na temat swojego dzieła. Wiadomo jedynie, że prace rozwojowe trwały nad nim prawie dziesięć lat.

Samochód z wyłączeniem silnika będzie produkowany we Włoszech, natomiast jego jednostka napędowa będzie montowana w Wielkiej Brytanii. Planowana produkcja wyniesie 300-400 egzemplarzy na przełomie trzech, czterech lat. Cena będzie jednak tak samo szokująca jak jego osiągi i wyniesie w przeliczeniu około dwóch milionów złotych.

Czytaj także:

Brytyjskie V10 (2006-07-20)

Tematy w artykule: Barabus TKR

Podobne wiadomości:

Brytyjskie V10

Brytyjskie V10

Samochody luksusowe 2006-07-20

Komentuj:

~Niker 2008-06-27

Nie "Brabus" tylko "Barabus" kenia. W takim czasie to jest niemożliwe. Ale fajne autko.

~kenia 2006-08-04

1,67! :DD przecież to jest niemożliwe, pewnie na starcie straci przyczepność i zrobi bączka - najpierw niech to udowodnią, a potem wciskają takie bzdety - rok 2030 Brabus XXX do setki jedyne 0,51s!!!:DDDDD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.