mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > TVR: Ostatnia Cerbera

TVR: Ostatnia Cerbera

Producent sportowych samochodów z Wielkiej Brytanii, firma TVR postanowiła na krótko ożywić model Cerbera, którego produkcja oficjalnie zakończyła się w 2004 roku. Brytyjczycy wyprodukują jeszcze jeden egzemplarz tego modelu, który nie zostanie sprzedany, a...

TVR: Ostatnia Cerbera

... zlicytowany. Pieniądze z licytacji zostą przekazane na cele charytatywne. Aukcja zakończy się 31 sierpnia bieżącego roku. Z okazji tego wydarzenia ostatnia Cerbera została w szczególny sposób zmodyfikowana pod każdym względem. Pod długą maską kryje się 4,5-litrowa jednostka V8 o mocy 420 koni mechanicznych i 515 Nm.

Dzięki takiemu silnikowi TVR ma rozpędzać się do setki w 4 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 260 km/h. Tradycyjnie ekskluzywna Cerbera napędzana będzie na tylne koła przez pięciostopniową skrzynię biegów. W samochodzie zostanie zamontowany również dyferencjał tylnej osi.

Wewnątrz zastosowano dwukolorowe obicie tapicerki ze skóry w niebieskich i szarych odcieniach, pełny pakiet elektroniki, regulowane pedały i 18-calowe koła o rozmiarach opon 255/35. Nie zabrakło klimatyzacji i przekonującego car-audio.

Luksusowa, a zarazem sportowa Cerbera produkowana była przez firmę TVR dziesięć lat – od 1994 do 2004 roku.

Tematy w artykule: TVR

Podobne wiadomości:

TVR wznawia przyjmowanie zamówień

TVR wznawia przyjmowanie zamówień

Aktualności 2015-07-02

Czy legendarny TVR wreszcie powróci?

Czy legendarny TVR wreszcie powróci?

Aktualności 2015-06-03

Komentuj:

~kutwa 2006-07-26

piękne auto, szkoda, że nie ma pieniedzy na wygranie przetargu :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.