mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > TVR zdradza szczegóły

TVR zdradza szczegóły

TVR na przestrzeni ostatnich miesięcy dawało znaki o reinkarnacji marki i wprowadzeniu do sprzedaży nowych modeli. Kolejne szczegóły właściciel marki zdradził magazynowi Autocar.

TVR zdradza szczegóły
Podczas wywiadu dla zagranicznego magazynu właściciel marki Nikolai Smolenski zapowiedział, że nowe samochody TVR będą napędzane za pomocą silników od Corvette. Pomoże to zaoszczędzić dość spore pieniądze, które są wymagane do przeprowadzenia procesu rozwoju, a następnie homologacji.

Właściciel nie zdradził jednak, który konkretnie trafi pod maskę. Do wyboru jest kilka opcji, począwszy od 430-konnego silnika LS V8, poprzez 512-konny LS7 V8, a skończywszy na ociekającym mocą LS9 V8 (647KM).

Wiadomo jednak, że nowym modelem będzie kabriolet nawiązujący stylistyką do popularnego Tuscana. Auto powstanie na stalowym chassis z niezależnym zawieszeniem. Cenowo będzie dużo bardziej konkurencji w stosunku do dawcy silnika. Firma zamierza zaprezentować także wersję napędzaną za pomocą układu hybrydowego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette
Tematy w artykule: Corvette TVR

Podobne wiadomości:

TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach

TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach

Aktualności 2017-07-17

TVR wznawia przyjmowanie zamówień

TVR wznawia przyjmowanie zamówień

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.