mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Tak! Ferrari pracuje nad specjalną wersją LaFerrari

Tak! Ferrari pracuje nad specjalną wersją LaFerrari

To musiało nastąpić prędzej czy później. Media motoryzacyjne plotkują, że w Maranello pracują nad specjalną wersją limitowanego LaFerrari. Pytanie jest jedno: Czy Włosi przygotowują LaFerrari FXX?

Tak! Ferrari pracuje nad specjalną wersją LaFerrari
Na targach w Genewie szef Ferrari, Luca di Montezemolo wypowiedział znamiennie zdanie. "Wielu klientów było zawiedzionych faktem, że nie będą mogli wejść w posiadanie LaFerrari, ale spodziewamy się, że będziemy mieć coś specjalnego do zaoferowanie bardzo szybko". Zanosi się zatem na to, że Włosi pokażą być może wersję specjalną LaFerrari.

LaFerrari to obecnie najdroższy model w historii marki z ceną 1.4 miliona dolarów. W Maranello powstanie jedynie 499 egzemplarzy tego modelu. Auto jest bezpośrednim następcą Ferrri Enzo.

Specjalny model Enzo zadebiutował w 2002 roku na tragach w Paryżu. Pierwotnie miało powstać jedynie 349 egzemplarzy, ale wszystkie zostały sprzedane przed rozpoczęciem produkcji. Włosi zdecydowali się na wyprodukowanie 50 dodatkowych aut. W 2004 roku powstał specjalny egzemplarz nr 400 przeznaczony na aukcje charytatywną w Watykanie. Do tego trzeba doliczyć trzy prototypy M1, M2, M3 bazujące na Ferrari 348.Ferrari na bazie modelu Enzo stworzył specjalną wersję FXX, a potem FXX Evolution. Oba model to samochody, które nigdy nie otrzymały homologacji drogowej. Klient, który zakupił ten model musiał być posiadaczem Enzo. Jego FXX opiekuje się Ferrari i serwisuje je, a właściciel mógł nim jeździć podczas specjalnych eventów organizowanych przez Ferrari. Bardzo możliwie, że to właśnie o następcy FXX w Genewie mówił Montezemolo.

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.