mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Tata dba o Jaguara F-Type

Tata dba o Jaguara F-Type

Długo oczekiwany, sportowy Jaguar F-Type zadebiutował już dawno temu, bo podczas targów NAIAS w 2000 roku. Przez długi czas świat zapomniał o tym modelu, jednak Ratan Tata przywróci do życia pomysł zbudowania tego auta zaraz po tym jak przejmie stery nad Jaguarem.

Tata dba o Jaguara F-Type

Podczas rozmowy z dziennikarzami podczas tegorocznych targów w Genewie, Ratan Tata parę dni temu zapowiedział, że z chęcią widziałby taki samochód w zestawieniu modeli Jaguara. Jednak w żaden sposób nie potwierdził ani nie zaprzeczył jakie będą dalsze losy tego samochodu.

Przez następne pięć lat brytyjską markę czeka bardzo ambitna ofensywa modelowa. Nowe władze firmy zamierzają uderzyć z nowymi autami w całkiem nowe nisze. Na początek sedan o nazwie XJ przejdzie gruntowny face-lifting, natomiast w dalszej kolejce znajdzie się właśnie F-Type, a wraz z nim model XF coupe. Być może w przyszłości Jaguar wprowadzi na rynek model z segmentu crossover lub SUV.

Komentuj:

~e-lupus 2008-03-05

a do czego ten komentarz?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.