mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Temat BMW M1 powraca jak bumerang

Temat BMW M1 powraca jak bumerang

Bawarski koncern w swojej siedzibie podobno zamknął grupę ludzi, która ma przeanalizować scenariusz zbudowania następcy legendarnego modelu M1.

Temat BMW M1 powraca jak bumerang
Najnowsze informacje to rzecz jasna kolejne plotki. Ostatnia realna szansa na pojawienie się następcy M1 datowana jest na rok 2008, kiedy to bawarska marka pokazała światu koncepcyjny model Homage. Od prawie 6 lat, żadne poważne deklaracje nie miały miejsca.

Nie tak dawno szef działu M Power, Friedrich Nitschke przedstawił stanowisko, w którym stwierdził, że teraz jest najlepszy czas na pójście w kierunku nowych koncepcyjnych aut. Teraz, gdy na rynku mamy ekologiczne BMW i3 oraz i8.

Nitschke twierdzi, że dział M Power może bez problemu korzystać z technologii modeli "i", co może bez problemu działać w drugą stronę. Czy to sygnał dla następcy M1? Poprzednie plotki sugerowały, że ten samochód jako model M8 pojawi się w 2016 roku na 100-lecie bawarskiej marki.

BMW i8 byłoby idealną bazą dla następcy M1. Samochód oparty na konstrukcji z włókna węglowego dodatkowo wyposażony w silnik V8 TwinPower Turbo to idealna recepta na sportowe auto. Z drugiej jednak strony, jeśli dział M Power przedstawi zmodyfikowaną wersje i8, to wtedy ciężko znaleźć sens budowy M8.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW i3
BMW i3
Cena podstawowa już od: 165 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
BMW i8
BMW i8
Cena podstawowa już od: 636 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

BMW i3: 230 V do setki

auto motor i sport 0000-00-00

Właśnie w tej chwili ten model prawdopodobnie jest rozbierany na części pierwsze w Stuttgarcie, Paryżu, Detroit, Tokio, Turynie i paru innych miejscach. Natomiast we Wrocławiu – BMW i3 w teście.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.