mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Temat BMW M1 powraca jak bumerang

Temat BMW M1 powraca jak bumerang

Bawarski koncern w swojej siedzibie podobno zamknął grupę ludzi, która ma przeanalizować scenariusz zbudowania następcy legendarnego modelu M1.

Temat BMW M1 powraca jak bumerang
Najnowsze informacje to rzecz jasna kolejne plotki. Ostatnia realna szansa na pojawienie się następcy M1 datowana jest na rok 2008, kiedy to bawarska marka pokazała światu koncepcyjny model Homage. Od prawie 6 lat, żadne poważne deklaracje nie miały miejsca.

Nie tak dawno szef działu M Power, Friedrich Nitschke przedstawił stanowisko, w którym stwierdził, że teraz jest najlepszy czas na pójście w kierunku nowych koncepcyjnych aut. Teraz, gdy na rynku mamy ekologiczne BMW i3 oraz i8.

Nitschke twierdzi, że dział M Power może bez problemu korzystać z technologii modeli "i", co może bez problemu działać w drugą stronę. Czy to sygnał dla następcy M1? Poprzednie plotki sugerowały, że ten samochód jako model M8 pojawi się w 2016 roku na 100-lecie bawarskiej marki.

BMW i8 byłoby idealną bazą dla następcy M1. Samochód oparty na konstrukcji z włókna węglowego dodatkowo wyposażony w silnik V8 TwinPower Turbo to idealna recepta na sportowe auto. Z drugiej jednak strony, jeśli dział M Power przedstawi zmodyfikowaną wersje i8, to wtedy ciężko znaleźć sens budowy M8.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW i3
BMW i3
Cena podstawowa już od: 153 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
BMW i8
BMW i8
Cena podstawowa już od: 597 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.