mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > To będzie pierwsze Maserati z dieslem

To będzie pierwsze Maserati z dieslem

Maserati właśnie opublikowało pierwsze zdjęcia swojej nowości - modelu Ghibli, który zadebiutuje na kwietniowych targach w Szanghaju. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwszy w historii model tej luksusowej marki z silnikiem wysokoprężnym pod maską.

To będzie pierwsze Maserati z dieslem
Czterodrzwiowe Maserati Ghibli to nieco mniejszy, choć o bardziej sportowej stylistyce, kuzyn modelu Quattroporte, którego najnowsza odsłona pojawiła się na rynku na początku tego roku. To jednak Ghibli, nazwa pochodzi od modelu, który w sprzedaży znajdował się już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku, ma być motorem napędowym sprzedaży Maserati w najbliższej przyszłości. Dzięki niemu sprzedaż Maserati ma do 2015 roku wzrosnąć nawet do 50 tys. egzemplarzy, z zaledwie 6.288 w minionym roku.

Maserati Ghibli w sprzedaży pojawi się już latem br. i ma kosztować na europejskim kontynencie ok. 70 tys. euro. Następnie trafi on także na rynek amerykański, który obecnie jest największym rynkiem dla aut tej włoskiej marki.

Tylnonapędowy Ghibli będzie dostępny w dwóch 6-cylindrowych wariantach silnikowych. Po raz pierwszy Maserati będzie oferowane z dieslem, to ukłon w stronę europejskich klientów. Trzylitrowa jednostka wysokoprężna będzie tą samą, którą znamy m.in. z Jeepa Grand Cherokee oraz Lancii Thema. Zwolennicy motorów benzynowych będą mieć do wyboru również trzylitrową jednostkę V6 o mocy 410 KM. Oba motory zostały połączone z 8-stopniowymi przekładniami automatycznymi, dostępne będą także wersje z napędem na obie osie.

Maserati planuje docelowo produkować 20 tys. egzemplarzy modelu Ghibli rocznie w fabryce na przedmieściach Turynu, gdzie obecnie wytwarzany jest także model Quattroporte.


Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

~dżeju 2013-04-10

A nie miało być także silnika V8?

~Szarik 2013-04-09

Do wyboru są również silniki benzynowe więc wszystko zależy od klienta. Diesel nie znaczy wolny lub słaby. Mocne jednostki zaskoczą miło niejednego.

~olek 2013-04-09

Nawet jezeli bedzie to model z dieslem, to w wydaniu maserati bedzie to kapitalne auto. Nie widzialem zlego modelu tej marki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.