mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > To będzie pierwsze Maserati z dieslem

To będzie pierwsze Maserati z dieslem

Maserati właśnie opublikowało pierwsze zdjęcia swojej nowości - modelu Ghibli, który zadebiutuje na kwietniowych targach w Szanghaju. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwszy w historii model tej luksusowej marki z silnikiem wysokoprężnym pod maską.

To będzie pierwsze Maserati z dieslem
Czterodrzwiowe Maserati Ghibli to nieco mniejszy, choć o bardziej sportowej stylistyce, kuzyn modelu Quattroporte, którego najnowsza odsłona pojawiła się na rynku na początku tego roku. To jednak Ghibli, nazwa pochodzi od modelu, który w sprzedaży znajdował się już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku, ma być motorem napędowym sprzedaży Maserati w najbliższej przyszłości. Dzięki niemu sprzedaż Maserati ma do 2015 roku wzrosnąć nawet do 50 tys. egzemplarzy, z zaledwie 6.288 w minionym roku.

Maserati Ghibli w sprzedaży pojawi się już latem br. i ma kosztować na europejskim kontynencie ok. 70 tys. euro. Następnie trafi on także na rynek amerykański, który obecnie jest największym rynkiem dla aut tej włoskiej marki.

Tylnonapędowy Ghibli będzie dostępny w dwóch 6-cylindrowych wariantach silnikowych. Po raz pierwszy Maserati będzie oferowane z dieslem, to ukłon w stronę europejskich klientów. Trzylitrowa jednostka wysokoprężna będzie tą samą, którą znamy m.in. z Jeepa Grand Cherokee oraz Lancii Thema. Zwolennicy motorów benzynowych będą mieć do wyboru również trzylitrową jednostkę V6 o mocy 410 KM. Oba motory zostały połączone z 8-stopniowymi przekładniami automatycznymi, dostępne będą także wersje z napędem na obie osie.

Maserati planuje docelowo produkować 20 tys. egzemplarzy modelu Ghibli rocznie w fabryce na przedmieściach Turynu, gdzie obecnie wytwarzany jest także model Quattroporte.


Podobne wiadomości:

Maserati Ghibli: stary nowy znajomy

auto motor i sport 0000-00-00

Ostatni raz Maserati użyło nazwy Ghibli w 1997 roku, nowy model stawia na celowniku m.in. BMW 5. Jakie ma argumenty?

Maserati Ghibli: stary nowy znajomy

auto motor i sport 0000-00-00

Ostatni raz Maserati użyło nazwy Ghibli w 1997 roku, nowy model stawia na celowniku m.in. BMW 5. Jakie ma argumenty?

Komentuj:

~dżeju 2013-04-10

A nie miało być także silnika V8?

~Szarik 2013-04-09

Do wyboru są również silniki benzynowe więc wszystko zależy od klienta. Diesel nie znaczy wolny lub słaby. Mocne jednostki zaskoczą miło niejednego.

~olek 2013-04-09

Nawet jezeli bedzie to model z dieslem, to w wydaniu maserati bedzie to kapitalne auto. Nie widzialem zlego modelu tej marki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.