mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > To ma być najmocniejszy Rolls-Royce w historii

To ma być najmocniejszy Rolls-Royce w historii

Na zbliżającej się powoli wystawie samochodowej w Genewie Rolls-Royce zamierza cofnąć się w czasie, a jednocześnie pójść o krok naprzód. Jak to możliwe? Debiutujący na targach model Wraith będzie nawiązywał do modelu o takiej samej nazwie z końcówki lat 30., a przy tym ma być najbardziej dynamicznym i potężnym Rollsem w historii tej luksusowej marki.

To ma być najmocniejszy Rolls-Royce w historii
Informację taką ogłosił Torsten Müller-Ötvös, CEO Rolls-Royce Motor Cars, podczas corocznego spotkania z reprezentantami największych salonów sprzedaży Rolls-Royce'a z całego globu.

Rolls-Royce Wraith będzie dwudrzwiową odmianą modelu Ghost, zwanego także, ze względu na swoje zewnętrzne wymiary, jako "baby Rolls". Nowy model ma być, jak to zapowiedział Müller-Ötvös, najpotężniejszym, najmocniejszym i mającym najlepsze osiągi spośród wszystkich oferowanych do tej pory Rollsów w historii. I to właściwie wszystko, co wiemy dziś o tym aucie. Przed genewską premierą Rolls-Royce zapowiedział stopniowe odsłanianie rąbków tajemnicy, ale z pewnością dopiero w marcu poznamy wszystkie szczegóły na temat tego modelu.

Nazwa Wraith była już używana w przeszłości przez brytyjską markę. Była to czterodrzwiowa limuzyna, napędzana sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 4,3 litra. Auto było wytwarzane od 1938 roku i wybuch II wojny światowej przerwał jego produkcję. W sumie powstały zaledwie 492 egzemplarze tego modelu. Po wojnie brytyjska marka powróciła do tego modelu, jednak już ze zmienioną nieco nazwą (Silver Wraith). Auto był produkowane od 1946 do 1959 roku i w tym czasie dostępnych było kilka wariantów silnikowych (od 4,3 do 4,9 litra pojemności).

Wracając do współczesnego Wraitha, jeśli miałby być on najmocniejszym Rollsem w historii, powinien przewyższać parametrami Ghosta. Najnowsze dziecko Rolls-Royce'a ma pod maską 6,6-litrową jednostkę V12 o mocy 563 koni mechanicznych. Auto to przyspiesza do setki w 4,8 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do ok. 250 km/h.

Podobne wiadomości:

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku
Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku
Już w drugiej połowie przyszłego roku ruszy rozbudowa autostrady A2. Na 13-kilometrowym odcinku obwodnicy Poznania zostanie dobudowany trzeci pas ruchu. Inwestycja jest konieczna, ponieważ jest to mocno uczęszczana droga.