mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Trzeci model Rolls-Roycea?

Trzeci model Rolls-Roycea?

Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy lukratywny Rolls-Royce przedstawi plany dotyczące produkcji trzeciego modelu, który bazować miałby na limuzynie Phantom. Szef marki, Ian Robertson na konferencji prasowej w Genewie dał do zrozumienia, że nowym modelem będzie samochód o nadwoziu Coupe, którego cena wahać się będzie od 200 tys. do 300 tys. euro.

Trzeci model Rolls-Roycea?
Dzięki doskonałej kondycji finansowej i wprowadzaniu swoich modeli na nowe rynki – w tym do Chin – Rolls-Royce coraz śmielej może planować swoją przyszłość. Po europejskiej prezentacji w Genewie modelu Drophead Coupe, szef brytyjskiej marki Ian Robertson zapowiedział rozpoczęcie prac nad trzecim autem o nadwoziu Coupe.

”Bardzo poważnie się nad tym zastanawiamy” – stwierdził Robertson. „Potrzebujemy od 15 do 18 miesięcy aby przedstawić konkretną propozycję nowego modelu” – dodał.

Wiele zależy od tego jak przyjmie się nowy produkt Rolls-Roycea, kabriolet Drophead Coupe, który został zbudowany na bazie Phantoma. A pierwsze wskaźniki zainteresowań są jak najbardziej optymistyczne. Do końca bieżącego roku Brytyjczycy zamierzą sprzedać około 150 aut, w pierwszym kompletnym roku produkcji zaś od 200 do 210 sztuk. Dla marki bardzo istotną wiadomością jest to, że na kupno nowego Cabrio decydują się klienci dotąd niezwiązani z „Rollsem”. Wśród milionerów Drophead Coupe odbierany jest jako drugie auto w rodzinie. Często te egzemplarze są prezentem wręczanym dla kobiet.

O popularności, a zarazem przyszłości Rolls-Royce mogą zadecydować rozwijające się rynki azjatyckie. Głównie Chiny. „Chiny w ciągu dwóch, trzech najbliższych lat będą miały więcej bogatych ludzi niż Japonia. To oznacza dla nas, że azjatycki kraj będzie naszym drugim, po Stanach Zjednoczonych, najważniejszym rynkiem zbytu” – twierdzi Robertson.

Tym samym Rolls-Royce oczekuje ponownie zwiększonej sprzedaży. W 2006 roku marka dostarczyła do klientów 800 samochodów. Za sprawą nowego modelu Drophead Coupe liczba sprzedanych pojazdów w roku obecnym ma się zwiększyć do 900 sztuk.

Czytaj także:

3000 Phantomów już sprzedanych 2007-03-12

Phantom Drophead "otwarty" na Europę 2007-03-08

Rolls-Royce pracuje nad nowym modelem 2006-09-29

Komentuj:

~błazej 2007-11-21

ten facet to wielbik baletu

~kowalski 2007-03-14

Rolls-Royce to dupa merole rządą nie ma lepszej marki niz merceden jak komus cos nie pasi to butem w morde

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.