mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Trzeci z zamożnego rodu

Trzeci z zamożnego rodu

Już latem nadchodzącego roku zadebiutuje najmniejszy Aston Martin. Ultraluksusowo-sportowa marka koncernu Ford, poszerzy tym samym swoją ofertę dla kolekcjonerów, ludzi biznesu, najlepszych sportowców, gwiazd pop-kultury i koronowanych głów.

Trzeci z zamożnego rodu

Ręcznie składany V8 Vantage będzie ciasnym, dwumiejscowym autem. Do jego napędu posłuży 4.3-litrowa, widlasta ósemka, która położona za przednią osią będzie przekazywać moc na tylne koła. Takie rozwiązanie wraz z usytuowaniem skrzyni biegów tuż za silnikiem, zapewni równomierny - dokładnie 50:50 - rozkład masy na obie osie. To z kolei da perfekcyjne trzymanie się drogi i ponadprzeciętną kulturę poruszania się przy dużych prędkościach.

Typowe już dla brytyjskiej marki będzie użycie najwyższej jakości materiałów do wykończenia wnętrza. O ile poprzednik - DB7 Vantage - był krytykowany za posłużenie się przełącznikami z podstawowych Fordów, w tym przypadku należy spodziewać się odejścia od tego błędnego, oszczędnego pomysłu. A więc skóra Connolly, dywaniki Walton, a do tego wykończenie konsoli aluminium z luksusowym zegarkiem na szczycie i specjalnie opracowanym systemem nagłośnieniowym.

Podobnie na zewnątrz, nowy Aston to udany mariaż bogatej przeszłości marki oraz nowoczesnych linii, które zapowiadają stylistykę kolejnej generacji aut z Warwickshire. Efekt (jak widać na załączonych zdjęciach) przypomina atletycznego sportowca ubranego w najlepszy garnitur skrojony na miarę w modernistycznym stylu.

Z przodu widzimy charakterystyczny grill-paszczę, nad którą zatopione są, wyszczuplone w porównaniu z lampami w DB9 i V12 Vanquish, reflektory. Dalej, zaraz za przednimi nadkolami, dwa skrzela i przecinająca je brzytwa rozpoczynają linię zaznaczającą drzwi. Co prawda element ten był bardziej wydatny w pokazanym niecały rok temu prototypie, ale idea pozostała. Podobnie stało się z kształtem tylnych lamp, które w modelu produkcyjnym są dodatkowo przyciemnione. Całość porusza się siedmioramiennych, 19-calowych kołach stylizowanych na nogi pająka.

Pozostaje nam tylko czekać na spotkanie na autostradzie... krókie zapewne i ograniczone do oglądania Vantage'a od tyłu. Państwu i sobie życzę wielu okazji do jak najdłuższych spotkań z tym pięknym autem. Oby znalazło się w Polsce miejsce na kolejnego po 140, w 32 krajach dealera marki Aston Martin.

 


Zobacz inne artykuły o Aston Martin:
Aston Martin DB9 w wersji cabrio
Vanquish S - najszybszy Aston

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!