mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Trzy nowe auta od Maserati

Trzy nowe auta od Maserati

W krótkim odstępie czasu włoska firma wprowadzi na rynek trzy nowe modele. Informacje takie przekazał szef Fiata Sergio Marchionne. Jednym z nich będzie pokazane na salonie samochodowym we Frankfurcie Maserati Kubang.

Trzy nowe auta od Maserati
"Maserati zwiększy swoją gamę modelową o trzy nowe auta. Utrzymujemy w tajemnicy, które auto pojawi się jako pierwsze, dlatego, że ma to wpływ na odciśniecie śladu w przemyśle przez grupę", powiedział Marchionne. "Widzisz jest miejsce w Modenie, gdzie powstaje Quattroporte. Pojawiła się debata co stanie się po zakończeniu produkcji Quattroporte.  Istnieją wystarczające podobieństwa pomiędzy mniejszymi, a większymi autami które tworzymy, takie że możemy zrobić co chcemy", dodał prezes koncernu Fiat.

Większość aut nadal będzie powstawało we Włoszech. Maserati Kubang jednak będzie produkowane w zakładzie produkcyjnym Jeep w USA i technicznie w dużej mierze będzie bazować na modelu Grand Cheeroke. Oczywiście silnik, zawieszenie i stylistyka będą pochodziły z Włoch. Serwis CAR sugeruje, że w pierwszej kolejności na rynku pojawi się nowe Quattroporte, potem zaś dopiero Kubang.

Marchionne został również, zapytany o to, czy Fiat został poproszony o sprzedaż Alfy Romeo na rzecz Volkswagena. Włoch potwierdził te informacje i fakt, że oferta została odrzucona. "Alfa w rękach Volkswagena nie będzie Alfą", powiedział Marchionne. Stwierdził, że strategia VW mijam się z włoskim DNA marki. Powiedział, że nie wyklucza jednak sprzedaży w przyszłości jeśli cena będzie odpowiednia.

Podobne wiadomości:

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja...

Aktualności 2016-04-19

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

~radush 2011-12-28

Myślę że dla wszystkich, a ograniczeniem jest jedynie zasobność w fundusze. Fiat zawsze robił samochody dla każdego, i tak jest także teraz. W szerokiej gamie modeli każdy może znaleźć coś dla siebie, i to jest właśnie siła koncernu Fiata, że robi auta dla wszystkich, nie tylko dla danej grupy.

aphex 2011-11-28

Luksusowe i nie dla wszystkich. Piękne i z klasą. [pkt. 5 regulaminu forum. Admin]

~radush 2011-11-26

Luksusowe oblicze Fiata znów pokazuje nam się z dużą mocą. Prezentacja trzech nowych, luksusowych aut to dobre posunięcie ze strony koncernu Fiata. Rozwijając się, wprowadzają cały czas nowe modele, nie zapominając przy tym o starych, co jak widać po co raz to lepszych wynikach jest dobrą strategią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.