mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Trzy nowe auta od Maserati

Trzy nowe auta od Maserati

W krótkim odstępie czasu włoska firma wprowadzi na rynek trzy nowe modele. Informacje takie przekazał szef Fiata Sergio Marchionne. Jednym z nich będzie pokazane na salonie samochodowym we Frankfurcie Maserati Kubang.

Trzy nowe auta od Maserati
"Maserati zwiększy swoją gamę modelową o trzy nowe auta. Utrzymujemy w tajemnicy, które auto pojawi się jako pierwsze, dlatego, że ma to wpływ na odciśniecie śladu w przemyśle przez grupę", powiedział Marchionne. "Widzisz jest miejsce w Modenie, gdzie powstaje Quattroporte. Pojawiła się debata co stanie się po zakończeniu produkcji Quattroporte.  Istnieją wystarczające podobieństwa pomiędzy mniejszymi, a większymi autami które tworzymy, takie że możemy zrobić co chcemy", dodał prezes koncernu Fiat.

Większość aut nadal będzie powstawało we Włoszech. Maserati Kubang jednak będzie produkowane w zakładzie produkcyjnym Jeep w USA i technicznie w dużej mierze będzie bazować na modelu Grand Cheeroke. Oczywiście silnik, zawieszenie i stylistyka będą pochodziły z Włoch. Serwis CAR sugeruje, że w pierwszej kolejności na rynku pojawi się nowe Quattroporte, potem zaś dopiero Kubang.

Marchionne został również, zapytany o to, czy Fiat został poproszony o sprzedaż Alfy Romeo na rzecz Volkswagena. Włoch potwierdził te informacje i fakt, że oferta została odrzucona. "Alfa w rękach Volkswagena nie będzie Alfą", powiedział Marchionne. Stwierdził, że strategia VW mijam się z włoskim DNA marki. Powiedział, że nie wyklucza jednak sprzedaży w przyszłości jeśli cena będzie odpowiednia.

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Maserati zarezerwowało nazwę Cinqueporte

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~radush 2011-12-28

Myślę że dla wszystkich, a ograniczeniem jest jedynie zasobność w fundusze. Fiat zawsze robił samochody dla każdego, i tak jest także teraz. W szerokiej gamie modeli każdy może znaleźć coś dla siebie, i to jest właśnie siła koncernu Fiata, że robi auta dla wszystkich, nie tylko dla danej grupy.

aphex 2011-11-28

Luksusowe i nie dla wszystkich. Piękne i z klasą. [pkt. 5 regulaminu forum. Admin]

~radush 2011-11-26

Luksusowe oblicze Fiata znów pokazuje nam się z dużą mocą. Prezentacja trzech nowych, luksusowych aut to dobre posunięcie ze strony koncernu Fiata. Rozwijając się, wprowadzają cały czas nowe modele, nie zapominając przy tym o starych, co jak widać po co raz to lepszych wynikach jest dobrą strategią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.