mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Trzy wersje nowego Bugatti

Trzy wersje nowego Bugatti

Jak donoszą zagraniczne źródła koncept Bugatti Bordeaux prawdopodobnie trafi na rynek. Nie wiadomo jeszcze w jakiej formie, bowiem firma rozważa aż trzy projekty.

Trzy wersje nowego Bugatti

Tak jak informowaliśmy już wcześniej, nowy samochód ze stajni Bugatti będzie wyposażony w ten sam silnik co model Veyron. Ośmiolitrowa jednostka w układzie W16 z poczwórnym doładowaniem będzie dostarczać 1.001 koni mechanicznych oraz 1.250Nm momentu obrotowego. Dzięki temu nowy koncept Bugatti jeszcze przed przyjściem na świat został okrzyknięty najszybszym sedanem na świecie.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że Bordeaux miało bazować na płycie podłogowej nowego Bentleya Mulsanne. Te informacje zostały zdementowane przez szefa Bugatti. Dr Franz-Josef Pfaegen oznajmił podczas konferencji prasowej, że samochód będzie różnił się całkowicie od nowego Bentleya. Model Bugatti powstanie w wolumenie nie większym niż 150 egzemplarzy, zatem firma mogła sobie pozwolić na zastosowanie całkiem innych rozwiązań i materiałów.

Decyzja o tym czy samochód pojawi się na rynku zapadnie już w przyszłym miesiącu. Bugatti zaprezentuje nowe Bordeaux grupie klientów. Jeśli do gustu nie przypadnie im pierwotna wersja, firma ma przygotowane jeszcze dwa inne projekty.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando