mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Upokorzy Veyrona?

Upokorzy Veyrona?

Ten duński supersamochód dopiero narobi zamieszania w swojej klasie. Zenvo ST1 jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 7 litrów, który skrywa w sobie potężną moc.

Upokorzy Veyrona?
Zenvo ST1 płynie właśnie za wielki ocean. Auto trafi na rynek amerykański z ceną, która w przeliczeniu wynosi prawie 3,37 miliona złotych. Dystrybucją samochodów w Stanach Zjednoczonych zajmie się firma Red Sea Distribution.

Zento ST1 jest montowanym ręcznie, bardzo egzotycznym przedstawicielem segmentu supersamochodów. Będzie bezpośrednim podstarzałego już Veyrona. Duński model jest wyposażony w silnik V8 o pojemności siedmiu litrów, który dzięki turbodoładowaniu i sprężarce mechanicznej jest w stanie wydobyć z siebie 1.104 konie mechaniczne. Gdy dołożymy do tego 1.430Nm maksymalnego momentu obrotowego trzy sekundy do setki nie powinny dziwić. Prędkościomierz w przypadku Zenvo ST1 zamknie się dopiero w okolicach 375km/h.

Niewiadomo jeszcze jaki procent Zenvo ST1 trafi za ocean. Prawdopodobnie będą to egzemplarze, które można policzyć na palcach jednej ręki. Rocznie firma będzie produkować w sumie 15 egzemplarzy.

Podobne wiadomości:

Ukraina przygotowuje supersamochód

Ukraina przygotowuje supersamochód

Samochody luksusowe 2014-12-01

Mean Metal Motors M - supercar z Indii

Mean Metal Motors M - supercar z Indii

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

~p 2010-10-25

czy upokorzy? nie wiem. Moc to nie wszystko!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.